Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Wioska Indiańska Tatanka

Fot. Wioska Indiańska Tatanka

Wioska Indiańska Tatanka założona została w 2003 roku. Mieści się we wsi Solca Mała między Ozorkowem a Łęczycą (blisko drogi krajowej nr. 91). Właściciele podczas zwiedzania z przewodnikiem oferują bardzo ciekawą opowieść przybliżającą kulturę Indian Ameryki Północnej.
Opowieść jest poparta licznymi eksponatami gromadzonymi od 25 lat przez właściciela należącego do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. W wiosce indiańskiej do dyspozycji zwiedzających jest jedyna w Polsce indiańska ziemianka (ponad 100m2), w której urządzono muzeum z jedną z najbogatszych kolekcji replik indiańskiego rękodzieła (stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty codziennego użytku). Obok kilkunastu tipi znaleźć można też saunę indiańską, cmentarzyk i travois (indiański środek transportu).

Po zakończonym zwiedzaniu na terenie Wioski można skorzystać z wielu innych atrakcji: strzelanie z łuku, rzut włócznią, rzutkami do celu, rzut na bizonie rogi, walki na równoważni czejeńskiej, malowanie twarzy. Na terenie Wioski znajduje się też plac zabaw, mini zoo ze zwierzętami z Ameryki Północnej oraz pięknie umaszczone konie.

Po zabawie można także rozpalić ognisko i upiec kiełbaski.

W okresie wakacyjnym czynny jest labirynt w kukurydzy. Istnieje również możliwość noclegu w indiańskim tipi, co na pewno będzie ogromnym przeżyciem dla każdego dziecka.

W Wiosce Indiańskiej Tatanka ciekawie spędzą czas zarówno osoby indywidualne wraz z rodzinami jak i grupy zorganizowane.

Więcej informacji uzyskać można na stronie http://www.wioskaindianska.eu/ oraz Facebook Wioska Indiańska Tatanka.

Adres

Solca Mała 22, 95-035 Solca Mała

Kontakt

+48 504 184 207