Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Z wolontariatem na Ty!, cz. I, 25.04.14

Jak sprawnie koordynować wolontariuszami w instytucji kultury, jak ich pozyskiwać i motywować? - to zagadnienie o których dyskutowali uczestnicy szkolenia, jakie odbyło się w ramach RAKK 25 kwietnia 2014 r.
Szkolenie poświęcone było zagadnieniu funkcjonowania wolontariatu w instytucji kultury w kilku aspektach: prawnym, organizacyjnym i społeczno-kulturalny.
Punktem wyjścia były podstawowe definicje i regulacje ustawowe, z których zostały wyprowadzone możliwości oraz zadania dla osób koordynujących wolontariat. Jeden z uczestników powiedział, że szkolenia na takie - zdawałoby się - proste tematy sprawiają, że okazują się one dużo bardziej skomplikowane i wiążą się z większą odpowiedzialnością.
Refleksja była trafna o tyle, że dzięki uważnemu przyjrzeniu się szczegółom oraz licznym aspektom wolontariatu, udało się osiągnąć głębszy wgląd w problem i stworzyć jego pełniejszy obraz. Jednocześnie w trakcie szkolenia omówione zostały narzędzia usprawniające koordynacje wolontariatu, których celem jest uproszczenie działań, aby zminimalizować nakład pracy, a zmaksymalizować korzyści dla instytucji i wolontariuszy.

Szkolenie będzie miało swoją kontynuację 10 maja 2014 r. podczas spotkania poprowadzonego przez trenerkę Darię Kubiak.