Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji i terapii - I stopień, 26-27.03.19

Ostatnią marcową propozycją Regionalnej Akademii Kadr Kultury było dwudniowe szkolenie nt. zagadnienia biblioterapii w procesie edukacji i terapii, które odbyło się 26 i 27 marca 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury. Kurs będący wprowadzeniem do omawianej tematyki poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz.
więcej

Prawo autorskie dla instytucji kultury, 14.03.19

14 marca 2019 roku odbyło się kolejne szkolenie Regionalnej Akademii Kadr Kultury przeprowadzone w Łódzkim Domu Kultury. Grupa pracowników instytucji kultury z Łodzi i regionu wzięła udział w kursie pn. "Prawo autorskie dla instytucji kultury".
więcej

Nowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej, 11.03.19

W dniu 11 marca 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyło się kolejne w tym roku szkolenie Regionalnej Akademii Kadr Kultury. Monika Wacikowska zgromadzonym pracownikom instytucji kultury z Łodzi i regionu przedstawiła nowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej, które obowiązują od 1 stycznia 2019 r.
więcej

Kurs Wychowawców Wypoczynku (szkolenie w Poddębicach), 2-3, 10.02.19

Drugim w tym roku szkoleniem w ramach działającej w Łódzkim Domu Kultury Regionalnej Akademii Kadr Kultury był Kurs Wychowawców Wypoczynku. Szkolenie odbyło się 2, 3 i 10 lutego 2019 r. w Poddębickim Domu Kultury i Sportu.
więcej

Kurs kancelaryjno-archiwalny I stopnia, 25.01, 1,8.02.19

W dniach 25 stycznia oraz 1 i 8 lutego 2019 roku w Łódzkim Domu Kultury odbył się kurs kancelaryjno-archiwalny I stopnia w ramach działającej w instytucji Regionalnej Akademii Kadr Kultury.
więcej

Prawo pracy w instytucjach kultury w 2018 i 2019 r.

Szkolenie było okazją do omówienia nowych przepisów w zakresie prawa pracy w instytucjach kultury, a także wybranych zagadnień z uwzględnieniem orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy.
więcej

Pozyskiwanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w praktyce

Podczas szkolenia Regionalnej Akademii Kadr Kultury uczestnicy  zostali zapoznani z fundamentalnymi zasadami przetwarzania danych osobowych i nauczyli się samodzielnie formułować oraz skutecznie pozyskiwać zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także wypełniać prawa osób, których one dotyczą.
więcej

Kurs wychowawców wypoczynku

Kurs wychowawców wypoczynku to propozycja Regionalnej Akademii Kadr Kultury dla chcących nabyć uprawnienia do pracy w charakterze wychowawcy/opiekuna na wycieczkach, koloniach, obozach, zimowiskach i innych formach zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
więcej

"Trudny" klient w instytucjach kultury - Bełchatów, 8.05.2018

W dniu 8.05.2018 odbyła się pierwsza edycja szkolenia na temat „trudnego” klienta w instytucji kultury. Zespół Regionalnej Akademii Kadr Kultury zagościł w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Pracownicy MCK-u, którzy wzięli udział w spotkaniu, już od początku wykazali się dużym zaangażowaniem i otwartością.
więcej

RODO w instytucjach kultury - Łowicz, 24.04.2018

 W ramach Regionalnej Akademii Kadr Kultury ponownie zorganizowano temat dotyczący RODO w instytucjach kultury, Tym razem miejscem realizacji szkolenia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu.
więcej

RODO w instytucjach kultury, 23.04.2018

Jak należy dostosować organizację do nowych przepisów o ochronie danych osobowych i od czego zacząć proces wdrożeniowy? Jak wykonać analizę ryzyka zgodnie przepisami RODO? Jaka dokumentacja bezpieczeństwa będzie obowiązywać? Dzięki szkoleniu zorganizowanemu w ramach RAKK uczestnicy dowiedzieli się jakie zmiany zostaną wprowadzone oraz jak się do nich przygotować.
więcej

Nowoczesne metody aktywizacji i integracji seniorów, 16.04.2018

Szkolenie miało na celu dostarczenie uczestnikom zestawu gotowych ćwiczeń, narzędzi i interwencji możliwych do zastosowania w różnych obszarach pracy edukacyjno-terapeutycznej z seniorami.
więcej