nowy wpis
WIĘCEJ OPCJI FILTROWANIA

Klub Kosmobiologii

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Godziny pracy:

Spotkania odbywają się w Łódzkim Domu Kultury w wybrane piątki o godz. 17:00

Opis:

Powstał kilka lat temu z inicjatywy ludzi z pasją poznawania tego, co widzialne i niewidzialne. Przyciągając indywidualistów stara się popularyzować wiedzę o człowieku jako części otaczającego nas wszech świata, istocie fizycznej, ale przede wszystkim duchowej. Na spotkania Klubu zapraszani są najznakomitsi prelegenci ze wszystkich dziedzin mających wpływ na kształtowanie ludzkiej osobowości i osiąganie równowagi zdrowotnej: medycyny alternatywnej (akademickiej i niekonwencjonalnej), psychologii, parapsychologii, nauki o Ziemi (teorie powstawania życia), biologii (ziołolecznictwo, homeopatia). Rozwój osobowości można jednak rozumieć szerzej, jako sięgnie do gwiazd przez: astrologię, światowe trendy kultur kosmicznych (UFO, piktogramy) i jeszcze dalej, do świata duchowego, przez: ezoterykę, medytację, muzykę, poezję, sztukę.

Klub Miłośników Gier Bitewnych "Ośmiornica Łódzka"

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

www:

www.osmiornica.info

Godziny pracy:

W Łódzkim Domu Kultury spotkania odbywają się w każdą niedzielę od godz. 9:00

Opis:

Ośmiornica Łódzka to grupa ludzi, którą łączą wspólne pasje jakimi są wszelkiego rodzaju figurowe systemy bitewne, a także modelarstwo. Te dwa zainteresowania są dla członków OŁ nierozerwalnie powiązane, gdyż figurki - by właściwe prezentowały się na stole - muszą być odpowiednio pomalowane i skonwertowane, dla uzyskania jak najlepszego efektu wizualnego, który zadowoli kolekcjonera ale i ucieszy oko potencjalnego krytyka.

"Po raz pierwszy zebraliśmy się w roku 2004. Początkowo nasze spotkania polegały po prostu na grze we wszystkie możliwe systemy bitewne. Później, kiedy coraz więcej osób pojawiało się na naszych zebraniach postanowiliśmy bardziej się zorganizować. w 2004 r. zostało przez nas zorganizowany pierwszy łódzki turniej strategiczny gier figurowych. Jakiś czas później przyjęliśmy nazwę naszej grupy -- Ośmiornica Łódzka i aktywnie zabraliśmy się do propagowania gier bitewnych na terenie Łodzi. Począwszy od grudnia 2007 r., raz do roku organizujemy ogólnopolski turniej gier strategicznych Warhammer o nazwie Macki Wojny, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony polskich graczy i na stałe wszedł do kalendarza miłośników gier bitewnych.

Wyjeżdżamy również na liczne imprezy i konwenty, takie jak chociażby Polcon, PGA, Wojna Światów i wiele, wiele innych. Dodatkowo prowadzimy warsztaty z malowania oraz udoskonalania technik malarskich oraz konwertowania figurek. "

Klub Podróżników (Łódzki Dom Kultury)

ul. Traugutta 18 , 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Telefon:

693 966 060

Godziny pracy:

Spotkania Klubu Podróżników odbywają się w Łódzkim Domu Kultury w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, w godz. 18:00-20:00

Opis:

Klub Podróżników powstał w 2007 roku. Od tego czasu przyciąga na swoje comiesięczne spotkania wielu łodzian w bardzo różnym wieku, zainteresowanych podróżami. Zasadniczym celem Klubu jest przybliżenie krajów całego świat w przystępny sposób, z uwzględnieniem historii, warunków geograficznych i ekonomicznych oraz walorów turystycznych. Wszystkie spotkania prowadzą starannie dobrani, znakomici podróżnicy. Podają nie tylko informacje na temat danego kraju, ale także barwnie opisują swoje podróżnicze przygody i doświadczenia zgromadzone podczas podróży oraz prezentują zdjęcia, filmy czy pamiątki z wypraw. Wiele spotkań uatrakcyjnianych jest przez występy artystyczne i degustacje potraw charakterystycznych dla omawianego kraju.

Udział w spotkaniach pogłębia wiedzę o krajach świata oraz stanowi bogate kompendium informacji turystycznych i kulturalnych.

Klub Seniora w Brójcach

, Brójce

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

łódzki wschodni

Gmina:

Brójce

www:

www.gok.brojce.pl

Łódzki Faklub Star Wars

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Godziny pracy:

Spotkania odbywają się w łódzkim Domu Kultury dwa razy w miesiącu w soboty o godz. 15:00

Opis:

Łódzki Fanklub  Stars Wars, to organizacja stworzona przez fanów dla fanów.

"Za nami już 9 lat spotkań pełnych gier towarzyskich, kalamburów, quizów, zabaw grupowych, bogatych w ilustracje prelekcje i ciekawych dyskusji. Organizujemy szkółkę walki na miecze świetlne, a naszych rycerzy Jedi możecie zobaczyć na wielu konwentach, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi.

Organizujemy wspólne wyjazdy na spotkania nich regionalnych fanklubów oraz wspólne wypady do kina na filmy z serii Star Wars. jesteśmy otwarci na fanów w każdym wieku i stopniu zaangażowania w sagę."