Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej
od 19 PAŹDZIERNIKA 2023

PORUSZENIA – nowy cykl zajęć w CMWŁ

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na nowy cykl zajęć tanecznych. Pierwsze zajęcia 19 października o g. 17.00.
więcej
od 2 PAŹDZIERNIKA 2023

Kody do Empik Go

Od października 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi dostępne są kody do Empik Go, dające dostęp do ponad 130 tys. audiobooków, ebooków, podcastów i komiksów.
więcej
18 MARCA 2024 - 30 WRZEŚNIA 2024

Malarstwo Erwina Sówki

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Z Nikiszowca na Bałuty. Malarstwo Erwina Sówki z kolekcji Macieja Balceraka”. Wernisaż odbędzie się 18 marca 2024 r. o godz. 13, tego samego dnia o godz. 18 zaplanowano oprowadzanie kuratorskie.
więcej
11 MAJA 2024 - 31 SIERPNIA 2024

Wystawa "Czas zatrzymany powiewem wachlarzy"

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pn. "Czas zatrzymany powiewem wachlarzy". Państwo Ewa Załęska-Szczepka oraz Andrzej Szczepka przekazali dla Działu Sztuki cenną kolekcję – 60 sztuk zabytkowych wachlarzy.
więcej
24 CZERWCA 2024 - 31 SIERPNIA 2024

Wakacje z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przygotowało na wakacje ciekawą ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych. W ofercie lekcja muzealna w przestrzeni ekspozycji edukacyjnej połączona z warsztatem.
więcej
1 LIPCA 2024 - 9 SIERPNIA 2024

Z RATUSZEM LETNIE PODRÓŻE

Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli zaprasza na letnie warsztaty terenowe dla dzieci w wieku 7-13 lat "Z Ratuszem letnie podróże".
więcej
do 5 PAŹDZIERNIKA 2024

Konkursy literackie

Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi zapraszają do udziału w dwóch konkursach: XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zbigniewa Dominiaka "Moje świata widzenie" oraz XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina.
więcej
27 CZERWCA 2024 - 1 WRZEŚNIA 2024

Wystawa: „Mecenat Interrexów w Łowiczu”

Kuria Diecezjalna Łowicka i Muzeum w Łowiczu zapraszają na wystawę ze zbiorów Skarbca Katedry w Łowiczu pt. „Mecenat Interrexów w Łowiczu”.
więcej
do 25 SIERPNIA 2024

Wakacje w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza do skorzystania z wakacyjnej oferty. W lipcu zaplanowano m.in. warsztaty genealogiczne, spotkanie wokół kilimów, wakacyjne warsztaty rodzinne i oprowadzania po wystawach stałych. Odbędą się również 3 koncerty w ramach festiwalu Geyer Music Factory.
więcej
do 2 WRZEŚNIA 2024

Gdzie buty poniosą… – wakacyjny konkurs fotograficzny

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym. Letnie wędrówki czas zacząć... pokażcie gdzie Was poniosły buty!
więcej
do 9 WRZEŚNIA 2024

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Łódzkiego Domu Kultury

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Łódzkiego Domu Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź (lokalizacja tymczasowa ul. Dowborczyków 18, 90-019 Łódź).
więcej