Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =

Internetowy konkurs literacki Dekameron 2020

Dom Literatury w Łodzi pod patronatem medialnym kulturalnego miesięcznika „Kalejdoskop" ogłosił internetowy konkurs literacki DEKAMERON 2020. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz publikacje.
„Dekameron" Giovanniego Boccaccio to arcydzieło literatury światowej, które stało się inspiracją do organizacji konkursu. W powieści tej dziesięć osób, aby uchronić się przed panującą w 1348 roku zarazą wyjeżdża na wieś. Spędzają tam dziesięć dni i każdego z nich inna osoba opowiada swoją historię.
Wzorem bohaterów powieści spotkajmy się w Internecie i przez pięć tygodni opowiadajmy swoje historie. Konkurs trwa od 1 maja do 5 czerwca. W każdym z pięciu tygodni na stronie wydarzenia podany zostanie temat przewodni opowieści, na którym oprzeć należy swój tekst. Również bez względu na tygodniowy temat każdy z tekstów musi nawiązywać do obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. 

Zasady konkursu:

1. Konkurs trwa pięć tygodni (rozpoczęcie 1 maja – zakończenie 5 czerwca) - w każdym z nich uczestnicy mogą nadsyłać teksty literackie z opowiedzianymi przez siebie historiami.

2. Tematy przewodnie historii w poszczególnych tygodniach zaczerpnięte zostały z tematów kolejnych rozdziałów „Dekameronu".
.
3. Niezależnie od tematyki wiodącej w danym tygodniu, teksty powinny odnosić się do obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

4. Nadsyłane teksty powinny liczyć od 3500 do 9000 znaków.

5. Teksty należy nadsyłać na adres mailowy: dekameron@dom-literatury.pl (w tytule wiadomości prosimy wpisać: „Dekameron 2020").

6. Jedna osoba może w danym tygodniu nadesłać tylko jeden tekst, może jednak brać udział w trakcie trwania całego konkursu, nadsyłając teksty w kolejnych tygodniach (można więc nadesłać maksymalnie 5 tekstów).

7. Konkurs startuje w piątek 1 maja 2020 roku.

8. Teksty w każdym kolejnym tygodniu można zgłaszać do piątku do godziny 12.00.

9. Temat prac, które można nadsyłać w pierwszym tygodniu trwania konkursu, zostanie ogłoszony 1 maja. Kolejne tematy ogłosimy 8, 15,22 i 29 maja. Tematy ogłaszamy w graficznych postach w wydarzeniu. (https://www.facebook.com/events/161084401988853/)

10. W każdy kolejny piątek (począwszy od 8 maja) o godzinie 19.00 ogłaszany będzie autor zwycięskiego opowiadania z poprzedniego tygodnia oraz prezentowany będzie temat kolejnej odsłony konkursu.

11. W jury konkursu zasiadają: Joanna Drzazga, Marta Zdanowska, Piotr Grobliński, Maciej Robert i Łukasz Kaczyński. Jury dokona wyboru najlepszego opowiadania w każdym kolejnym tygodniu trwania konkursu.

12. Nagrodzone opowiadania zostaną opublikowane na stronach Domu Literatury w Łodzi i serwisie internetowym miesięcznika „Kalejdoskop” (www.e-Kalejdoskop.pl), a wybrane opowiadania w kolejnych numerach miesięcznika „Kalejdoskop".

13. Autorzy wybranych opowiadań otrzymają nagrody finansowe w wysokości 300 złotych.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/161084401988853/

Zapraszamy do wzięcia udziału!
 

Kategoria

Literatura