Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
18-11-2018 godz 16:00 - 18-11-2018 godz 18:00

Koncert Zespołu Śpiewaczego Ksinzoki - pieśni patriotyczne po łowicku

Muzeum w Łowiczu zaprasza na koncert Zespołu Śpiewaczego Ksinzoki „Niematerialne dziedzictwo - pieśni patriotyczne po łowicku”. W programie: promocja publikacji i płyty CD zawierającej pieśni patriotyczne i wojskowe śpiewane w gwarze. Podstawą repertuaru zespołu są najstarsze, zapomniane pieśni i opowieści zebrane z terenu zamieszkanego przez Księżaków.
 Wydarzenie, które odbędzie się 18 listopada 2018 r. godz. 16.00 w sali barokowej Muzeum w Łowiczu, jest uroczystym posumowaniem projektu „Niematerialne dziedzictwo - pieśni patriotyczne po łowicku”, którego celem jest popularyzacja dziedzictwa regionu łowickiego w zakresie gwary Łowickiej.

W ramach realizacji projektu została nagrana płyta CD zawierająca polskie pieśni patriotyczne i wojskowe powstałe w XIX – pocz. XXI w. w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Ksinzoki w gwarze łowickiej. Wydanie płyty wraz z publikacją zawierającą teksty utworów (przełożone na gwarę łowicką) oraz organizacja wydarzenia finałowego wpisuje się także w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zespół Śpiewaczy Ksinzoki z Łowicza propaguje gwarę łowicką w formie śpiewanej i mówionej (odtwarza sceny dotyczące dawnych zwyczajów i obrzędów z Regionu Łowickiego). Podstawą repertuaru są najstarsze, zapomniane pieśni i opowieści zebrane z terenu zamieszkanego przez Księżaków. Zespół składa się w dużej mierze z twórców ludowych i śpiewaków, którzy występowali w l. 70. i 80. XX w. w innych zespołach ludowych.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska.