od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży

Edukacja zdalna każdemu dała się we znaki. Jeśli chcesz urozmaicić swoim dzieciom lekcje, pobudzić kreatywność i urozmaicić codzienną szkolną rutynę, zapraszamy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty twórcze dla grup szkolnych i przedszkolnych. Działania inspirowane są wystawami czasowymi. 
więcej

Wiosna w Muzeum

Muzeum Miasta Pabianic w marcu zaprasza na zwiedzanie renesansowego dworu z okazji 450-lecia jego istnienia, wystaw czasowych, a także do udziału w rodzinnych warsztatach wielkanocnych. Obowiązują zapisy!
więcej

Wsparcie dla twórców i artysów

Zgodnie z decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu od 1 marca 2021 Narodowe Centrum Kultury przejęło od ministerstwa zadanie udzielania pomocy socjalnej dla twórców i artystów, w tym zarządzanie całym procesem wsparcia. Nabór wniosków został rozpoczęty!
więcej

W świecie muzyki elektronicznej – wystawa

Czy wiecie, że Czesław Niemen był jednym z polskich pionierów muzyki elektronicznej? Tę i inne ciekawostki możemy znaleźć w nowej wystawie online pt. „Klawisze, pokrętła, wskaźniki, czyli w świecie muzyki elektronicznej” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
więcej

Ojczysty – dodaj do ulubionych WYNIKI NABORU

Do 29 beneficjentów z całej Polski trafi milion złotych na popularyzację polszczyzny w ramach programu dotacyjnego Ojczysty – dodaj do ulubionych.
więcej

Leszek Wiśniewski – śpiewak z Gągolina Południowego

Leszek Wiśniewski (ur. w 1963 r.), śpiewak łowicki, po raz pierwszy wystąpił na scenie ogólnopolskiej, czyli na Festiwalu w Kazimierzu w 2019 r. i otrzymał najwyższą nagrodę – Basztę.
więcej

Ponad 31 mln zł na cyfrowy rozwój domów kultury

Doposażenie domów kultury w niezbędny sprzęt oraz rozbudowany pakiet szkoleń podnoszących kompetencji cyfrowe pracowników tych instytucji – to dwa główne założenia ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury projektu „Konwersji cyfrowej domów kultury”. Projekt kierowany jest do samorządowych instytucji kultury: domów, centrów i ośrodków kultury. 
więcej

Starodruki w bibliotecznych zbiorach

Starodruki kojarzą z dużymi, ciężkimi księgami, takimi jak np. „Psalterium Romanum…”. Ten XVII-wieczny kodeks (1686 r.) ma  wymiary 53 x 35,5 cm, a dzięki oprawie z desek pokrytych skórą i mosiężnym narożnikom waży 11 kg!
więcej

Sieradzki folklor muzyczny już w sprzedaży!

Łódzki Dom Kultury wydał publikację pt. „Sieradzki folklor muzyczny” obejmującą transkrypcje pieśni i melodii instrumentalnych z regionu sieradzkiego. Już teraz jest dostępna w sprzdaży!
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
11 LUTEGO 2020

Literackie podsumowanie roku 2020

Jak w nowej, pandemicznej rzeczywistości poradziła sobie literatura? Co czytaliśmy najchętniej? Jak w nowej sytuacji odnaleźli się wydawcy? Jak się mają festiwale literackie? O książkowych olśnieniach, wydarzeniach i klapach w minionym roku porozmawiają: Paulina Małochleb, Michał Nogaś i Justyna Sobolewska.
więcej