E-przewodniki na finał projektu „4 kultury – odNOWA pamięci”

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w projekcie sporo stracił, ale zwiedzając Rawę Mazowiecką i Zduńską Wolę z wirtualnym przewodnikiem może samemu doświadczyć tego, co Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowała w przestrzeni tych miast.
więcej

Sieradzki folklor muzyczny - publikacja

Łódzki Dom Kultury wydał publikację pt. „Sieradzki folklor muzyczny” obejmującą transkrypcje pieśni i melodii instrumentalnych z regionu sieradzkiego. Wydanie antologii ma ogromne znaczenie dla utrwalenia dziedzictwa muzycznego regionu, to pierwsze takie wydawnictwo w odniesieniu do Sieradzkiego!
więcej

Nowe eksponaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Trzy prace prezentowane na 16. Międzynarodowym Triennale Tkaniny i jedna pokazywana w ramach wystawy „Dialogi – poza granicami” trafiły właśnie do kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Dzieła wzbogacą zbiory współczesnej tkaniny artystycznej.
więcej

ROSśpiewani 2020 - laureaci

II edycja konkursu ROSśpiewani zorganizowana była w formie przesłuchań online. Zgłosiło się bardzo dużo zdolnych młodych artystów! Poznajmy tych najbardziej ROSśpiewanych!
więcej

5 MINUT DLA OBERKA" - finał online

Za nami finał tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”, który z uwagi na sytuację epidemiczną odbył się w przestrzeni wirtualnej. Uczestnicy zmierzyli się dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów tańca ludowego. 
więcej

Złoty Ekslibris Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Jury Nagrody „Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi” wyłoniło laureatów 28. Edycji Nagrody oraz 11. Edycji Nagrody Superekslibris. Poznajmy wygranych!
więcej

Kultura w Rzgowie przeniosła się do sieci!

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie po raz kolejny przeniósł swoją działalność do sieci. Instruktorzy GOK na bieżąco przygotowują dla uczestników sekcji warsztaty online, dzięki którym mimo sytuacji epidemiologicznej, każdy może rozwijać swoje zainteresowania w domu.
więcej

Sklep u (lokalnych) artystów

W tych trudnych czasach warto wspierać również lokalnych artystów. Z inicjatywą wychodzi CKiS w Skierniewicach tworząc Stację Centrum – stronę, na której znajdziemy wyjątkowe, ręcznie tworzone produkty.
więcej

ROSmalowani - wyniki konkursu!

Na konkurs ROSmalowani, który został ogłoszony pod koniec września przez Łódzki Dom Kultury wpłynęło aż 306 prac plastycznych. Wśród laureatów decyzją jury znalazło się 62 młodych artystów z naszego regionu!
więcej

Znamy zwycięzców „Rockowanie. Gramy Manaam”!

Justyna Jary z zespołem wygrała tegoroczny festiwal „Rockowanie. Gramy Maanam”. Drugie miejsce oraz teledysk otrzymał zespół Bruklin z Łodzi. Trzecie miejsce jury przyznało zespołowi Garbate Aniołki z Radomska.
więcej

Kościół w łódzkim skansenie odrestaurowany!

Dobiegły końca prace renowacyjne zabytkowego kościoła znajdującego się na terenie Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej. Modernizacja kosztowała 220 000 złotych i objęła odnowienie elewacji budynku, renowację stolarki drzwiowej i okiennej, obróbki blacharskie, naprawę cokołów i schodów.
więcej
10 GRUDNIA 2020 - 10 GRUDNIA 2020

Szkolenie online: edukatorzy i animatorzy

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line adresowane do nauczycieli, edukatorów, lokalnych animatorów kultury, poświęcone detalowi architektonicznemu jako wehikułowi do poznania świata. Zastanowimy się wspólnie nad rolą, specyfiką i pochodzeniem zdobień architektonicznych i nad możliwością wykorzystania ich potencjału w edukacji regionalnej, polonistycznej czy szerzej - humanistycznej.
więcej