Opowiedz mi o Kubie...

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Anety Kiełb „Opowiedz mi o Kubie…”. Wystawę będzie można oglądać w holu przed Wypożyczalnią dla dorosłych w budynku MBP przy ul. Jerozolimskiej 29 od 16.04. do 30.04.2012 r.
więcej

Kiermasz Książki MBP Rawa Mazowiecka

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej zaprasza na coroczny kiermasz książki który odbędzie się 21 kwietnia (sobota) 2012 r. w godzinach od 10:00 do 14:00.
więcej

Dawnych Brzezin czar

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach zagościły dwie niezwykłe wystawy, dzięki którym możemy odkryć przeszłość naszego miasta i okolic udokumentowaną w obiektywie aparatu, który niczym wehikuł czasu zabierze nas do dawnych lat. 
więcej

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem krótkich i barwnie ilustrowanych historyjek opowiadających o uwielbianym przez dzieci Panu Kuleczce. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2012 r. o godz. 10.00 w budynku Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Jerozolimskiej 29.
więcej

Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego w Łowiczu

Łowicz zaprasza w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na tradycyjne jarmarki, na których zakupić można "przedmioty z duszą". Najstarsze jarmarki łowickie sięgają XIII wieku. Ich popularność ciągle wzrastała. Do I wojny światowej odgrywały one poważną rolę gospodarczo – handlową w kraju i cieszyły się zasłużoną renomą za granicą.
więcej

Pielęgnuj folklor!

Łowicki Ośrodek Kultury rozpoczyna trzeci sezon popularyzacji folkloru łowickiego poprzez serwis o kulturze ludowej Ziemi Łowickiej PIELĘGNUJ FOLKLOR www.pielegnujfolklor.pl. Zaprasza więc do odwiedzania witryny, gdzie na bieżąco informuje mieszkańców i turystów o wydarzeniach i atrakcjach przygotowanych w roku 2012.
więcej

Guzik wielka rzecz

W Miejskiej Bibliotece im A. K. Cebrowskiego w Łowiczu można oglądać kolejną ciekawą wystawę. Tym razem na wystawie zaprezentowane zostały guziki sławnych Polaków, pochodzące ze zbiorów Muzeum Guzików w Łowiczu, założonego przez Jacka Rutkowskiego.
więcej

Uratujmy krzyż w Sierżnikach!

Niebywałego odkrycia dokonali przewodnicy z łowickiego oddziału PTTK. Na jednym z łuków drogi znajdującej się we wsi Sierżniki, odnaleźli starą kapliczkę sakralną – drewniany krzyż, prawdopodobnie pochodzącą z 1677 roku! Taka data została wyryta na słupie krzyża. Czy jednak krzyż z tego roku, biorąc pod uwagę różnego rodzaju wydarzenia, mógłby przetrwać do naszych czasów?
więcej

Wesołych Świąt

Wesołych Świat!
więcej

Opowieści z kubryku i wacht

14 kwietnia 2012 o godz.17.00  w ŁDK nastąpi inauguracja cyklu spotkań ze znanymi żeglarzami oraz artystami, osobami, których życie związane jest z morzem.
więcej

Koncert Krzysztofa Cwynara

Łódzki Dom Kultury przedstawia Państwu ofertę niezwykłego koncertu, lubianego i cenionego piosenkarza, kompozytora, poety, animatora kultury Krzysztofa Cwynara. Jednocześnie zapraszamy na koncert artysty, który odbędzie się w ŁDK 26 kwietnia o godz. 19.00 .
więcej

Wystawa ceramiki w Bełchatowie

Zapraszamy na otwarcie wystawy prac ceramicznych, które powstały w pracowni Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Swoje prace zaprezentują osoby czynnie działające w pracowni.
więcej