Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Bezpłatne materiały z zakresu edukacji architektonicznej

Zakończył się projekt z zakresu edukacji architektonicznej skierowany do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy na co dzień realizują zadania związane z przedmiotami artystycznymi. "Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja".
W ramach działań zostały opracowane scenariusze warsztatów z zakresu z edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania w załącznikach), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat.
Odbyły się także spacery architektoniczne zorganizowane na terenie 8 miast woj. łódzkiego, podczas których uczestnicy mieli okazję na żywo zobaczyć opisane w publikacjach obiekty i zdobiące je detale, a także dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystać tę wiedzę w edukacji najmłodszych.

Materiały te zostały opracowane w wyniku kwerend terenowych. Przygotowano także filmy edukacyjne, które dostępne są na platformie YouTube Łódzkiego Domu Kultury.

Ideą projektu jest, aby pokazać - oprócz zabytków o rozpoznanej wartości architektonicznej - również mniej popularne oblicza lokalnego dziedzictwa. Chcemy zwrócić uwagę m.in. na małą architekturę i rzeźbę plenerową, opowiedzieć o realizacjach powojennych, o starych szyldach i liternictwie - w nawiązaniu od lokalnych uwarunkowań i specyfiki.

Powstałe w ramach projektu scenariusze warsztatów oraz przewodniki (do pobrania poniżej) dotyczą następujących miast województwa łódzkiego:
– Bełchatowa
– Brzezin
– Kutna
– Łęczycy
– Łowicza
– Rawy Mazowieckiej
– Wielunia
– Wolborza.

Dzięki projektowi mamy nadzieję wzbogacić ogólnodostępną bazę materiałów dydaktycznych z zakresu kultury i sztuki do wykorzystania przez nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury prowadzących zajęcia szkolne z przedmiotów artystycznych.

Partnerzy projektu:
Kutnowski Dom Kultury
Muzeum w Łowiczu
Wolborskie Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Wieluński Dom Kultury
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
Dom Kultury w Łęczycy
Miejski Dom Kultury w Brzezinach
Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.Do pobrania

Bełchatów (Pobrań: 47)
Brzeziny (Pobrań: 52)
Kutno (Pobrań: 116)
Łęczyca (Pobrań: 153)
Łowicz (Pobrań: 43)
Rawa Mazowiecka (Pobrań: 65)
Wieluń (Pobrań: 125)
Wolbórz (Pobrań: 43)

Kategoria

Wiadomości