Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
01-10-2021 - 06-11-2021

Wystawa Mirosława Sasina „Portrety i pejzaże”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach nie zwalnia. Tym razem zaprasza Państwa do swojej placówki na wystawę Pana Mirosława Sasina pod tytułem „Portrety i pejzaże”.
Mirosław Sasin urodzony w Głownie. Absolwent ASP imienia Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w katedrze Grafiki Warsztatowej pod kierunkiem profesora Andrzeja Kabały.

Twórczość swoją łączy ze sztuką przedstawiającą czyli ze światem, który obserwujemy, znamy, nie zawsze jest to świat realistyczny, czyli prawdziwy, często wplata coś co jest związane bardziej ze światem nierealnym, baśnią, legendą, podaniem ludowym, oraz jakieś symbolem, najczęściej widać to w grafikach. Artysta zajmuje się też malarstwem olejnym, często portretem, gdzie trudno doszukiwać się symbolu raczej charakteru modela, jego wnętrza, to co się ukrywa przed światem, w pejzażach widać realizm, ale przede wszystkim malarz szuka tam czegoś co zatrzyma wzrok, czegoś co nie pozwoli obojętnie odejść, zmusi do zatrzymania uwagi. Malarz szuka jeszcze czegoś dla siebie, własnej drogi.

Wystawa eksponowana będzie do 6 listopada.
  • 01-10-2021 - 06-11-2021

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Św. Anny 36, 95-060 Brzeziny

Kontakt

http://mbp-brzeziny.eu/
tel.: (46) 874−21−93
email: biblioteka@mbp-brzeziny.eu