Badania marketingowe w instytucjach kultury, 25.05.13

Jak poprawnie zbudować kwestionariusz ankiety? Jakie pytania zawierać w ankiecie, a jakich unikać? Jak budować pytania, aby uzyskać odpowiedzi, na których nam należy? Tego dowiedzieli się Uczestnicy szkolenia z zakresu badań marketingowych.
więcej

Budowanie strategii w instytucji kultury, 10, 24.05.13

Myślenie o strategii w instytucjach kultury staje się w obecnych czasach kluczowe dla jej rozwoju. Ważne jest określenie misji instytucji kultury, co składnia do namysłu nad sensem jej istnienia. Budując wizję organizacji należy skupić się na długoterminowym strategicznym celu.
więcej

Warsztat mówcy: Mów tak, żeby słuchali - o wystąpieniach publicznych, 17.05.13

17 maja 2013 r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach warsztatów mówcy. Tym razem Uczestnicy zmierzyli się z wystąpieniami publicznymi. Jak było? Oto krótka fotorelacja.
więcej

Warsztat mówcy: Świadoma autoprezentacja, 11.05.13

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Ważne jest zatem poznanie swoich mocnych i słabych stron, wówczas można świadomie kreować swój wizerunek. Szkolenie "Warsztat mówcy: Świadoma autoprezentacja" odbyła się 11 maja 2013 r.
więcej

Kultura słowa - czyli promocja w dobrym stylu, 26.04.13

Czy faktycznie, w myśl Ludwika Wittgensteina, granice mojego języka są granicami mojego świata? Jak poszerzyć swoje słownictwo? Jak unikać błędów językowych? Jak trafić w sedno bez użycia waty językowej?
więcej

Komunikacja, autoprezentacja i kreacja wizerunku poprzez zachowania językowe - Bełchatów, 24.04.13

24 kwietnia 2013 r. Regionalna Akademia Kadr Kultury gościła w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Szkolenie z zakresu komunikacji, autoprezentacji i kreacji wizerunku poprzez zachowania językowe poprowadziła Paulina Kierzek - Trzeciak, trenerka rozwoju osobistego, konsultantka literacka i doradca językowy.
więcej

Monitoring i ewaluacja, 20.04.13

20 kwietnia 2013 r. Karolina Messyasz poprowadziła szkolenie z zakresu monitoringu i ewaluacji. Uczestnicy poznali korzyści płynące z umiejętnego monitorowania instytucji kultury, rodzaje ewaluacji oraz metody.
więcej

LLP/Młodzież w działaniu, 19.04.13

19 kwietnia 2013 r. rozpoczął się nowy cykl szkoleń w Regionalnej Akademii Kadr Kultury. Dla Uczestników zostały przygotowane warsztaty z zakresu wniosków na kursy doskonalenia zawodowego w ramach Lefelog Learning Programme oraz spotkanie informacyjne dotyczące programu "Młodzież w działaniu".
więcej

Prywatne źródła finansowania, 12.04.13

12 kwietnia 2013 r. odbyło się ostatnie szkolenie z bloku B z modułu "Finansowanie". Uczestnicy, którzy systematycznie brali udział w szkoleniach otrzymali certyfikaty.
więcej

Realizacja i rozliczenie projektu, 5-6.04.13

5 i 6 kwietnia 2013 r. odbyły się ostatnie szkolenia z bloku A z modułu "Finansowanie". Pani Aneta Dalbiak poprowadziła spotkania z zakresu realizacji i rozliczenia projektu. Pomimo dość ponurej aury, atmosfera na sali była bardzo ożywiona.
więcej

Program Biblioteka+, 22.03.13

Biblioteka + to program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Książki. 22 marca 2013 r. pani Małgorzata Cegiełko przybliżyła idee oraz cele programu słuchaczom RAKK.
więcej

Ile kosztuje mój projekt? Wkłady własne wysokobudżetowych projektów, 15-16.03.13

Prawidłowe oszacowanie kosztów projektu jest kluczowym elementem decydującym nieraz o przyznaniu środków na jego dofinansowanie. Poznanie etapów tworzenia montażu finansowanego staje się wiec nieuniknione...
więcej