Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

W tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten niezwykle ważny jubileusz stał się również motywem przewodnim 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbędzie się w dniach w dniach 8-9 i 15-16 września 2018 r. pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Co się wydarzy w naszym regionie? Zobaczcie sami!
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny promujący wartość dziedzictwa kulturowego. Każdego roku w II i III weekend września w ramach inicjatywy organizowanych jest tysiące wydarzeń kulturalnych związanych z lokalną historią i zabytkami.

Pierwszy weekend Europejskich Dni Dziedzictwa już za nami. Ale to nie koniec atrakcji! W tym tygodniu warto odwiedzić m.in. Bełchatów, Brzeziny, Głowno, Krośniewice, Kutno, Łęczycę, Łowicz, Ożarów, Pabianice, Radomsko, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Zduńską Wolę i Zgierz!

Uczestnicy w dniach 15-16 września będą mogli bezpłatnie zwiedzić zabytkowe obiekty i miejsca kultury, wziąć udział w wykładach, warsztatach, koncertach, wystawach i innych niecodziennych atrakcjach takich jak np. rajd rowerowy, gra miejska czy piknik patriotyczny.

Program wydarzeń:Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa są elementem obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości i wpisują się w Wieloletni Program Rządowy „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Rok 2018 to również Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Jego obchody będą okazją do podkreślenia znaczenia kultury europejskiej i przypomnienia o wspólnych wartościach.

Więcej informacji o Europejskich Dniach Dziedzictwa znajduje się na: http://edd.nid.pl/

Poniżej do pobrania informator wojewódzki z opisem poszczególnych wydarzeń! Weź go ze sobą i nie przegap atrakcji w naszym regionie!

Do pobrania

EDD INFORMATOR LODZKIE (Pobrań: 59)