Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =

MALOWANIE PRĄDEM – wystawa Volt in Holt w Poddębicach

Łódzki Dom Kultury kontynuuje działalność wystawienniczą w województwie. Tym razem zaprasza na wystawę "Malowanie prądem" Pauliny Nadii Weremczuk i Dominika Kurygi, czyli duetu Volt in Holt. Wernisaż odbędzie się 26 kwietnia o g. 17 w Poddębickim Domu Kultury i Sportu.
Duet Volt in Holt zajmuje się tworzeniem niepowtarzalnych obrazów na materiałach światłoczułych przy pomocy wyładowań elektrycznych pochodzących z generatora prądu. W ten sposób powstają efektowne monochromie – „elektryczne abstrakcje”. Artyści wciąż doskonalą przede wszystkich możliwość świadomego wpływania na proces twórczy, który trwa tylko ułamek sekundy i jest raczej nieprzewidywalny. Pragną bardziej kontrolować, okiełznąć prąd aby płynął i rozpływał się na podłożu w takim kierunku w jakim oni tego chcą… Każda praca jest unikatowa.

Na wystawie w Poddębickim Domu Kultury i Sportu zaprezentowanych zostanie ponad dwadzieścia dzieł duetu.

Wystawa "Malowanie prądem" Volt in Hold
Wernisaż: 26.04.2024 godz. 17:00, wystawa czynna do 16.06.2024 r.
Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach (Pałac Grudzińskich) ul. Adama Mickiewicza 9
Wstęp wolny


Paulina Nadia Weremczuk – urodzona w 1993 roku w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie na kierunku wzornictwo ze specjalnością projektowanie produktu (dyplom w 2020 roku pod kierunkiem prof. Krzysztofa Lewandowskiego). Interesują ją tematy z pogranicza nauki, techniki i sztuki. Projektuje także biżuterię i przedmioty użytkowe.

Dominik Kuryga – urodzony w 1994 roku w Warszawie. Niezależny badacz i konstruktor zajmujący się fizyką plazmy i elektrotechniką. Poza tematyką stricte naukową interesuje go utrwalanie piękna zjawisk fizycznych.
  • 26-04-2024 godz 17:00 - 16-06-2024

Kategoria

Sztuka

Adres

Adama Mickiewicza 9, 99-200 Poddębice

Kontakt

Tel: 43 678 29 91