Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =

Gala Operowa w Filharmonii Łódzkiej

27 stycznia w Filharmonii Łódzkiej wystąpią gwiazdy największych scen operowych. W wykonaniu Mariusza Kwietnia i Joanny Woś usłyszymy utwory wybitnych włoskich kompozytorów, w tym fragmenty „Cyrulika sewilskiego” Gioacchina Rossiniego, „Łucji z Lammermooru” Gaetana Donizettiego i „Purytan” Vincenza Belliniego. Solistom na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza.
Znakomity baryton, który w swoim dorobku artystycznym ma m.in. występy w Metropolitan Opera, Covent Garden, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej, Operze Bawarskiej czy Lyric Opera w Chicago oraz primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi, współpracująca z tak prestiżowymi teatrami operowymi jak Opera Narodowa w Warszawie, londyński Royal Festival Hall, frankfurcka Alter Oper czy berlińska Deutsche Oper, zaprezentują publiczności najpiękniejsze arie i duety.

W ich wykonaniu będzie można usłyszeć utwory wybitnych włoskich kompozytorów, w tym fragmenty „Cyrulika sewilskiego” Gioacchina Rossiniego, „Łucji z Lammermooru” Gaetana Donizettiego i „Purytan” Vincenza Belliniego. Solistom na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza.

- Kolejny raz współpracujemy z firmą Atlas. To świetny dowód, że mariaż świata kultury ze sferą biznesu może mieć charakter długotrwałej relacji i przynosić dobre rezultaty. Jestem pewien, że Gala Operowa, której Mecenasem jest Atlas, stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Łodzi w rozpoczynającym się roku – mówi Tomasz Bęben, Dyrektor Naczelny Filharmonii Łódzkiej. – Zaproszone gwiazdy wraz z muzykami orkiestry z pewnością porwą publiczność i roztoczą autentyczny wokalny czar. To będzie niezwykły koncert. Czuję, że dla wielu melomanów niezapomniany – dodaje Tomasz Bęben.

Z operowym duetem będzie można spotkać się również 28 stycznia (niedziela) o godz.12:00. Artyści będą opowiadać o kulisach swojej pracy oraz rozdawać autografy podczas spotkania pokoncertowego. Wejściówki (100 sztuk) na to ekskluzywne wydarzenie będzie można odbierać w kasach biletowych FŁ od 22 do 26 stycznia (poniedziałek-piątek) w godz. 10:00-18:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

10 zaproszeń zostanie także rozdanych zwycięzcom konkursu, który będzie ogłoszony na Facebooku FŁ 22 stycznia.

Mecenasem koncertu jest firma Atlas.