Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =

Łódzkie pełne kultury

19 grudnia Łódzki Dom Kultury podsumował drugą edycję projektu "Łódzkie pełne kultury" - przedsięwzięcia, które ma na celu umożliwienie osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej.
W wydarzeniu wzięli udział partnerzy projektu z Łodzi oraz województwa łódzkiego, którzy otrzymali podziękowania za dobrą współpracę. W tym samym dniu blisko 450 uczestników projektu wzięło udział w wydarzeniu finałowym, jakim był spektakl w Teatrze Wielkim w Łodzi pt. "Dziadek do Orzechów", a grupy z Krośniewic, Opoczna i Zduńskiej Woli odwiedziły ponadto Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

W trakcie trzech miesięcy trwania projektu, biorący w nim udział uczniowie, nauczyciele i animatorzy zapoznali się z bogatą ofertą trzech łódzkich instytucji kulturalnych: Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatru Wielkiego w Łodzi i Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

W ofercie warsztatowej znalazły się tematy z zakresu animacji, muzyki, kultury ludowej, tańca, teatru, ekologii, kolekcjonerstwa. Warsztaty perkusyjne, sekrety skrzypiec, dęte wynalazki, RE: cykl, warsztat z komponowania piosenek, warsztat wokalno-aktorski, warsztat o kolekcji to tylko nieliczne z zaproponowanych tematów w jakich najmłodsi uczestnicy wzięli udział. Dla nauczycieli oraz animatorów przygotowano ofertę programową złożoną z warsztatów „dyrygowania ludźmi”, emisji głosu czy warsztatów tworzenia tkaniny wileńskiej.

Poprzez uczestnictwo w projekcie dzieci i młodzież miały okazję również wziąć udział w koncercie „Śpiewająca lokomotywa”, który zainaugurował Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny działający w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina w Łodzi.

W tegorocznej – drugiej – odsłonie projektu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i animatorzy kultury z 10 instytucji partnerskich w regionie (w Krośniewicach, Opocznie, Bełchatowie, Radomsku, Skierniewicach, Sieradzu, Zduńskiej Woli, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Tuszynie).

Projekt „Łódzkie pełne kultury – II edycja” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Adres

ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Kontakt

ldk@ldk.lodz.pl
tel. (42) 633-98-00
e-mail: ldk@ldk.lodz.pl