Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Muzyczny RELAX: Maria Kata & Jacek Rurak

Sieradzkie Centrum Kultury 2 sierpnia zaprasza na muzyczny relaks na tarasach przy rzece Warcie.
Maria Kata – altowiolistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, prowadząca grupę altówek orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi

Jacek Rurak – altowiolista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, altowiolista w orkiestrze Teatru Wielkiego w Łodzi. Od roku pasjonat gry na kosmicznych instrumentach Rav vast drum i Handpan.

Rav vast drum to metalowy bęben z idealnie wyciętymi w stali językami lub padami i wyjątkowym dźwiękiem. Został wymyślony i skonstruowany przez rosyjskiego inżyniera, pasjonata dźwięku, Andreya Remyannikova w 2013 roku. Rav vast drum ma hipnotyzujący, mistyczny, spokojny, medytacyjny dźwięk.  Nazywany jest też spacedrumem lub bębnem UFO.

Handpan to instrument z rodziny idiofonów, który nie został stworzony gdzieś daleko w Azji, choć takie robi wrażenie, ale zaprojektowany i wykonany w Szwajcarii w 2001 roku przez firmę PANArt. Zbudowany jest z dwóch odpowiednio wyprofilowanych, stalowych półkul. Swoim kształtem również przypomina spodek kosmiczny. Podczas gry spoczywa na kolanach muzyka, a gra się na nim dłońmi i palcami.

Jacek postanowił połączyć te instrumenty ze sobą w muzyce, którą sam tworzy.
Zaprosił do projektu Marię. Co wyszło z połączenia altówki – bardzo klasycznego instrumentu – z dwoma kosmicznymi, zwanymi bębnami UFO będziecie się mogli Państwo przekonać sami biorąc udział w koncercie.

MUZYCZNY RELAX Maria Kata & Jacek Rurak
2 sierpnia 2020 r. (niedziela)
Godz. 18:00
Miejsce: Tarasy nad rzeką Wartą
WSTĘP WOLNY


Serdecznie zapraszamy!