Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Ogólnopolski Festiwal Dziecko w Folklorze

Ludowe śpiewy, kolorowe hafty, wstążki, Klepoki i dziecięca radość – 8 i 9 czerwca w Baranowie Sandomierskim odbędzie się kolejna edycja Festiwalu „Dziecko w Folklorze”. Zgłoszenia można przesyłać do 24 maja br.
Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze” w tym roku odbędzie się już po raz 26. W zeszłorocznej, jubileuszowej edycji udział wzięło pół tysiąca uczestników z siedmiu województw. Jest to okazja do zaprezentowania kultury różnych regionów naszego kraju.

Organizatorem festiwalu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

Jak co roku występować będzie można w jednej z sześciu kategorii: zespoły taneczne, kapele, instrumentaliści, śpiewacy soliści, grupy śpiewacze, zespoły obrzędowe. Każdy powinien prezentować program zgodny z tradycją własnego regionu, w odpowiednim dla swojego pochodzenia stroju. Repertuar musi być ponadto dostosowany do wieku występującego dziecka.

Część konkursowa odbędzie się w siedzibie ośrodka, działać też będzie scena plenerowa. Występy uczestników oceni jury złożone ze specjalistów w dziedzinie twórczości ludowej. Festiwalowi będzie towarzyszyć szereg koncertów, występów, pokazów, warsztaty rękodzieła, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są do pobrania w załącznikach.