Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =

Spotkania z MMŁ i Akademią Małego Łodzianina online

W niedzielę (26 kwietnia) o godz. 12:30 w Muzeum Miasta Łodzi odbędą się interaktywne warsztaty dla dzieci w ramach Akademii Małego Łodzianina w wersji online, a każdego tygodnia (od poniedziałku do piątku) obserwujący profil Muzeum Miasta Łodzi na Facebooku mogą korzystać ze specjalnych audycji, przeznaczonych dla młodszych i starszych odbiorców pt. „Spotkania z Muzeum Miasta Łodzi”.
Choć Muzeum Miasta Łodzi jest zamknięte dla zwiedzających, pracownicy dokładają wszelkich starań, by podtrzymywać aktywny kontakt z publicznością w ramach akcji #zostańwdomu.

– Obecnie jednym z naszych najważniejszych celów jest dostarczanie w sposób wirtualny zasobów i treści promocyjnych, którymi możemy się dzielić z naszymi zwiedzającymi. Wierzymy, że udostępniane materiały skłonią odbiorców różnym wieku do zgłębiania wiedzy na temat bogatej i różnorodnej historii Łodzi, a także zachęcą do odwiedzin Pałacu Izraela Poznańskiego po ponownym otwarciu – mówi Barbara Kurowska, Dyrektor Muzeum Miasta Łodzi.

Jednym z takich działań są interaktywne warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina w wersji online, skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat.

– Podczas kwietniowych zajęć uczestnicy oglądając specjalnie przygotowane materiały audiowizualne, poznają fascynujący świat owadów, zarówno tych zamieszkujących łódzkie detale architektoniczne, jak i secesyjne pałacowe ozdoby. Zwieńczeniem zajęć jak zawsze będzie wykonanie tematycznej pracy plastycznej, którą tym razem trzeba będzie stworzyć w domu – zachęca Antonina Pawłowska z Działu Edukacji.

Ponadto w ramach oferty edukacyjnej, skierowanej do młodszych i starszych odbiorców, od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) realizowane są „Spotkania z Muzeum Miasta Łodzi” o zróżnicowanej tematyce i formie. Zainteresowani mogą korzystać m.in. z filmów edukacyjnych, wydawnictw elektronicznych, materiałów interaktywnych, a poprzez zabawę rozwijać swoje umiejętności twórcze i manualne.

Szczegóły są dostępne na profilu Facebook Muzeum Miasta Łodzi oraz na stronie internetowej: www.muzeum-lodz.pl.

Adres

ul. Ogrodowa 15, 91-065 Łódź

Kontakt

https://www.muzeum-lodz.pl/
tel.: +48 (42) 254 90 00
email: muzeum@muzeum-lodz.pl