Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =

Żurawiejki - kuplety wolności!

Aktorzy z Teatru Muzycznego w Łodzi, Chór Harmonia, wystawa plakatów, iluminacje świetlne na budynku, a także wspólna zabawa podczas wykonywania humorystycznych pieśni patriotycznych - to wszystko miało miejsce w Łódzkim Domu Kultury 20 listopada 2017r. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i zdjęciami!
Podczas poniedziałkowego wydarzenia Łódzki Dom Kultury gościł wielu artystów tworzących widowisko artystyczno-patriotyczne opowiadające o odzyskaniu przez Polskę państwowości po I wojnie światowej.

Chór Harmonia pod dyrygenturą dr hab. Jerzego Rachubińskiego wykonał znane pieśni, m.in. "Piechota" czy "Marsz Pierwszej Brygady".

Ponadto aktorzy z Teatru Muzycznego w Łodzi zaśpiewali oraz zainscenizowali wiele humorystycznych piosenek opowiadających o ułańskim życiu, co spotkało się z żywą reakcją publiczności. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe śpiewniki.
 
Na koniec na zgromadzonych czekała niespodzianka w postaci krótkiego koncertu łódzkiego bandu dixilendowego "Happy Old Boys", który zamknął całe wydarzenie i pozostawił wszystkich w znakomitych nastrojach!

Wydarzeniu towarzyszyły iluminacje świetlne wraz z muzyką, które wyświetlane były na budynku Łódzkiego Domu Kultury. Było to jednocześnie otwarte zaproszenie dla wszystkich zainteresowanych osób. Ponadto można było obejrzeć wystawę plakatów propagandowych z okresu wojny polsko-bolszewickiej.

Całe widowisko reżyserował Pan Janusz Skoneczny, a akompaniował pianista - Pan Mariusz Ambroszczyk.


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".