Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
29-11-2019

CECYLIADA W GMINIE ŚWINICE WARCKIE

Źródło zdjęcia:...

W sobotnie popołudnie 23 listopada 2019 r. miały miejsce gminne obchody Dnia Muzyka zwane „Cecyliadą”, podczas których świętowały wszystkie zespoły działające w gminie Świnice Warckie oraz uroczystości jubileuszowe 35 – lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich.
 „Gdzie słyszysz śpiew tam weidź, tam dobre serca mają. Źli ludzie wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.” J.W.Goethe.

To motto towarzyszy nam od pierwszej „Cecyliady”, która odbyła się w 1992 roku w Grodzisku. Tegoroczne uroczystości, tradycyjnie rozpoczęły się Godziną Miłosierdzia wraz z Koronką, następnie Kustosz Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Faustyny ks. Janusz Kowalski i ks. kan. Kryspin Kaźmierczak odprawili Mszę św. w intencji zespołów wokalnych, orkiestr dętych, kapel i zespołów śpiewaczych.

Po zakończonej liturgii w muzycznym pochodzie przy dźwiękach orkiestry dętej OSP w Świnicach Warckich pod batutą Maksymiliana Milczarka uczestnicy przeszli do sali OSP, w której odbyła się dalsza część uroczystości.

Po powitaniu zespołów i zgromadzonych gości przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Monikę Galankiewicz rozpoczął się koncert.

Jako pierwsza zaprezentowała się orkiestra dęta działająca przy OSP w Stemplewie i kolejno, Kapela ludowa z zespołem śpiewaczym Świniczanki, Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Świnicach Warckich, zespół wokalny Kropelki ze Szkoły Podstawowej, zespół wokalny Cantabile, Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Grodzisku oraz Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Hubertusy działający przy kole łowieckim Bażant nr 31 w Świnicach Warckich.

Na koniec z dłuższym koncertem wystąpił zespól wokalny Effatha, który w tym roku świętuje swoje dziesięciolecie.

Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki, nagrody pieniężne ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

Ukoronowaniem uroczystości były ogromne torty: jeden z okazji jubileuszu 10-lecia działalności zespołu wokalnego Effatha, a drugi z okazji 35-lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich.

Były gratulacje, podziękowania, dyplomy, a także deklaracje.

Finałem świętowania była wspólna biesiada.

Organizatorzy dziękują licznie zebranej publiczności za obecność, natomiast Ludowemu Bankowi Spółdzielczemu w Strzałkowie oddz. w Świnicach Warckich za jubileuszowe wsparcie finansowe.

Do zobaczenia za rok!

Kategoria

Muzyka