Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
10-05-2018 godz 10:00

Dziedzictwo kulturowe Europy - pamięć i ochrona

Dzień Europy przypada w tym roku na 9 maja. W Piotrkowie Trybunalskim obchody potrwają jednak dłużej. Tamtejsze muzeum wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct przygotowało na tę okazję konferencję pt. "Dziedzictwo kulturowe Europy - pamięć i ochrona".
Podczas konferencji wygłoszone zostaną odczyty dotyczące:
- wybranych aspektów dziedzictwa kulturowego Piotrkowa i okolic - Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim,
- roli i zadań archiwów państwowych w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego - Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim,
- mediateki - repozytorium dziedzictwa kulturowego Piotrkowa Trybunalskiego - Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim,
- ochrony dziedzictwa kulturowego w muzeach - Muzeum Sztuki w Łodzi.

Ponadto dla uczestników konferencji przewidziany jest quiz z nagrodami prowadzony przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa pn. "Dziedzictwo kulturowe regionu łódzkiego" przygotowana przez członków Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery.

Konferencja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej oraz dzięki dofinansowaniu z Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zapraszamy już 10 maja w godzinach 10.00 - 12.00 do siedziby Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Wstęp wolny.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim
  • 10-05-2018 godz 10:00

Bilety

Wstęp wolny

Kategoria

Muzea

Adres

Plac Zamkowy 4, 97-300 Piotrków Trybunalski

Kontakt

tel. 44 646 52 72
sekretariat@muzeumpiotrkow.pl
http://muzeumpiotrkow.pl