Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
15-11-2019 godz 18:00

Jazzowe "Medytacje wiejskiego listonosza"

Kolejna odsłona cyklu „Poliż Jazz” już wkrótce. 15 listopada 2019 r. o godzinie 18:00 na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu wystąpi trio jazzowe Wojciecha „Gogol” Gogolewskiego. 
Lider zespołu Wojciech „Gogol” Gogolewski – pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu. Laureat Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Jazz Juniors w Krakowie oraz zdobywca Klucza do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzowych Szwecji, Niemiec, Francji i Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np. Pori Jazz w Finlandii, Montreal Jazz Festival w Kanadzie czy Jazz Jamboree w Warszawie. Wraz z nim na gitarze basowej i kontrabasie zagra w tym dniu Paweł Pańta. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 roku był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez wybitnego dyrygenta Claudio Abbado. Rok 2001 to początek najważniejszego etapu muzycznej kariery Pawła Pańty – podjął współpracę z Włodek Pawlik Trio, z którym nagrywa następujące albumy: „Sonety Szekspira”, „Anhelli”, „Tykocin”, „Struny na Ziemi”, „Wieczorem”. Zwieńczeniem wspólnej pracy jest zdobycie nagrody Grammy 2014 za album „Night in Calisia”. Tego wieczoru przy bębnach zasiądzie Adam Lewandowski. Na profesjonalnej scenie jazzowej zadebiutował w Trio Marka Blizińskiego w 1977 roku. W latach 1981 – 84 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym dla CBS Records nagrał w Grecji płytę „Plaka Nights” oraz wystąpił m.in. podczas festiwalu Jazz Jamboree w 1983 roku przed Milesem Davisem. Współpracował z Trio Janusza Strobla, Trio Włodka Pawlika, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim.

W ten jesienny wieczór rozsmakujemy się w twórczości „Skaldów” przyprawionych rytmami i jazzową harmonią. Utwory Andrzeja Zielińskiego zaaranżowane zostały z największą troską o szczegóły, piękno i artystyczny wyraz oddający sens oraz duszę muzyki „Skaldów”, nadając jej nowy klimat oraz nową, współczesną wartość kulturową.

Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu.

Patronat medialny objęła rozgłośnia „Nasze Radio”.

Mecenat nad wydarzeniem sprawuje MPWiK w Sieradzu.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w sekretariacie szkoły od 4 listopada w godzinach 9:00 – 18:00.

Ilość ograniczona.