Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
15-12-2019 godz 18:30

KONCERT "BAL DLA UBOGICH. TRIBUTE TO TUWIM"

15 grudnia 2019 o godz. 18.30 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się koncert „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim”. Na scenie wystąpi łódzki zespół Agnellus. Program koncertu i jednocześnie program albumu muzycznego wydanego pod tym samym tytułem, został w całości stworzony z autorskich kompozycji do tekstów Juliana Tuwima.
Wybrane teksty przepełnia z jednej strony niepokojący obraz wnętrza człowieka, a z drugiej pewien rodzaj nadziei, którą najlepiej wyraża metafizyka i niepogodzenie. Melancholia Tuwimowskich tekstów to piękne królestwo słów o samotności, miłości i wierze.

Wydawnictwo muzyczne „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” zostało objęte honorowym patronatem Domu Literatury w Łodzi oraz patronatem Fundacji Pasaże Pamięci.

Agnellus jest wielokrotnie nagradzanym zespołem.

Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie uznał, że projekt tuwimowski jest istotny dla promocji polskiej kultury za granicą i przyznał dofinansowanie wyjazdu zespołu na festiwal poświęcony Tuwimowi w Szkocji w roku 2013 w programie „Kultura polska na świecie”.

Agnellus działa w materii piosenki wysokoartystycznej. Zespół Agnellus uczestniczy w ważnych projektach związanych z regionem współpracując z Domem Literatury w Łodzi oraz z Fundacją Pasaże Pamięci w Tomaszowie Mazowiecki.

Zadanie „Bal dla ubogich – album muzyczny – Tribute to Tuwim” zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Wydawca płyty Stowarzyszenie Obszary Kultury otrzymało dofinansowanie do trasy koncertowej zespołu od Województwa Łódzkiego.

Skład zespołu:

śpiew – Agnieszka Kowalska-Owczarek
gitara akustyczna – Agnieszka Nowak
gitara basowa – Tomasz Kowalski
gitara elektryczna – Daniel Machoś
perkusja – Paweł Zawierucha
gościnnie: puzon – Grzegorz Rogala
instrumenty klawiszowe – Rafał Hajdorowicz

Wstęp za węjściówkami