Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
13-10-2019 godz 14:00

Na łowicką nutę

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci wraz z rodzicami na podsumowanie zadania „Na łowicką nutę - nowe zajęcia edukacyjne w Muzeum w Łowiczu”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 października godz. 14.00 w Skansenie w Maurzycach. W programie wydarzenia mnóstwo atrakcji.
Niedzielne spotkanie to m.in. podsumowanie cyklu lekcji muzealnych „Mali muzykanci”. Wrzesień wypełniony był lekcjami muzealnymi dla grup szkolnych. W oparciu o posiadane muzealia, dokumenty i eksponaty przygotowano karty pracy do lekcji „Mali muzykanci”. Uzupełnienie lekcji o pomoce dydaktyczne metody Montessori rozwinęło ofertę edukacyjną o nowe materiały i metody pracy z dziećmi. Przyjemnie było popatrzeć, jak podczas lekcji dzieci z zaangażowaniem tworzyły modele instrumentów z materiałów plastycznych oraz artykułów z recyklingu.

Organizatorzy zaplanowali ponadto koncert łowickiej muzyki ludowej w wykonaniu Kapeli Szymona połączony z potańcówką, na który zaproszone są rodziny z dziećmi, by wspólnie odbyć przygodę z łowicką muzyką ludową. Podczas wydarzenia usłyszymy najbardziej znane łowickie melodie oraz spróbujemy swoich sił w łowickich tańcach ludowych.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie również poczęstunku Koła Gospodyń Wiejskich. Aby mali i duzi mieli wystarczająco dużo sił do zabawy i tańca, będzie można posilić się tradycyjnymi specjałami kuchni łowickiej.

Termin i miejsce: 13 października 2019 r., godz. 14.00, Skansen w Maurzycach

Wstęp wolny.
Skansen w Maurzycach
  • 13-10-2019 godz 14:00

Bilety

Wstęp wolny

Kategoria

Muzyka

Adres

99-440 Maurzyce

Kontakt

http://muzeumlowicz.pl/
tel.: +48 46 838 81 20