Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
05-07-2020 godz 11:00 - 05-07-2020 godz 16:00

Niedziela w Skansenie w Maurzycach

Muzeum w Łowiczu zaprasza na Niedzielę w Skansenie w Maurzycach w dniu 5 lipca w godz. 11.00 – 16.00. W programie pokazy rękodzieła ludowego oraz udostępnienie wystawy czasowej „Plakat w skansenie polskim”. Na wydarzenie obowiązuje bilet wstępu. Wstęp na pokazy rękodzieła wyłącznie w maskach.
Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach gromadzi zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego (obszar współczesnych powiatów łowickiego i skierniewickiego). Położony jest w odległości ok. 7 km od Łowicza, przy trasie Warszawa – Poznań. Do zwiedzania został udostępniony w połowie lat 80. Obecnie znajduje się tu ponad 40 obiektów, datowanych w większości na II poł. XIX i I poł. XX w. Ich rozmieszczenie ukazuje dwa historyczne układy przestrzenne łowickiej wsi: tzw. starą wieś – owalnicę z centralnym placem wioskowym, występującą w XIX w. oraz tzw. nową wieś – pouwłaszczeniową ulicówkę.

Według tych założeń usytuowano budynki mieszkalne oraz inwentarskie, prezentując charakterystyczne dla różnych okresów wyposażenie wnętrz, sposoby dekoracji i narzędzia.

Zapraszamy!