Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
14-10-2018 godz 11:00

Wymiana zabawek i warsztaty upcyclingowe

Misiowy swap, czyli punkt wymiany i naprawy zabawek dla dzieci oraz warsztaty upcyklingowe – taki jest plan na niedzielę, 14 października. Zniszczone zabawki spróbujemy naprawić, będziemy również wspólnie tworzyć lalki teatralne (kukiełki) z materiałów powszechnie uważanych za śmieci. W ogrodzie pojawi się również nowy lokator…
Plan spotkania w pigułce:
1. Odsłona rzeźby Otto Misia
2. Warsztaty tworzenia lalek upcyclingowych
3. Akcja wymiany zabawek

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.

Termin i miejsce: 14 października, od godz. 11.00, ogród Ośrodka Kultury Górna, a w razie niepogody przenosimy się do wnętrza.

Idea spotkania: „Oczko mu się odlepiło, temu misiu” – ten cytat znają wszyscy miłośnicy kultowej komedii Stanisława Barei. W filmie Miś został wzniesiony na polecenie prezesa Klubu Sportowego Tęcza, Ryszarda Misia Ochódzkiego. Natomiast w Ośrodku Kultury Górna nasz Miś pojawił się z inicjatywy mieszkańców. Ów niedźwiadek, potomek Otto Haesslera – nasz nowy lokator pojawił się w przepięknym ogrodzie willi. Ogromny, pocieszny, a zarazem nowoczesny i modny, bo… wytatuowany – pokryty kolażem inspirowanym historią miejsca i własnoręcznie zaprojektowanym przez uczestników malarsko-graficznych warsztatów.

Odsłonie rzeźby Otto Misia towarzyszyć będzie Misiowy Swap, czyli wymiana zabawek. Przynieście niepotrzebne lub popsute zabawki – misie, lalki, drewniane klocki…Pokażmy dzieciom, że mogą podarować koledze swoją starą grę lub samochodzik, jeśli chcą się z nimi rozstać. To właśnie pod Otto Misiem dzieci będą mogły wymienić się zabawkami, których już nie potrzebują. Dawanie i otrzymywanie zabawek od swoich kolegów i koleżanek z pewnością przyniesie wiele radości i sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych przyjaźni, a jednocześnie pozwoli im pielęgnować dobre misiowe nawyki: żeby się dzielić, żeby nie wyrzucać niepotrzebnych rzeczy. Zniszczone zabawki spróbujemy naprawić, będziemy również wspólnie tworzyć lalki teatralne (kukiełki) z materiałów recyklingowych powszechnie uważanych za śmieci. To będzie szalone wyzwanie dla dziecięcej wyobraźni i pole do poszerzania manualnych zdolności małych majsterkowiczów.

Mamy nadzieję, że dorośli także włączą się w twórczy proces. A może wrócą wspomnienia o ulubionych zabawkach z dzieciństwa i stworzymy wspólną sentymentalną opowieść? OTTO MIŚ czeka na takie historie.

Wydarzenie jest realizowane z inicjatywy Ewy Żochowskiej i Natalii Kalisz – laureatek konkursu „Wykaż inicjatywę. Zoom na Górną”.

Konkurs „Wykaż inicjatywę” realizowany jest przez Ośrodek Kultury Górna od 2013 roku. Każdy mieszkaniec może w tym konkursie wziąć udział, proponując realizację wydarzenia, warsztatów czy akcji, jakiej jego zdaniem w Łodzi brakuje. Tym samym zapraszamy do tworzenia oferty domu kultury na Górnej.

„Wykaż inicjatywę. Zoom na Górną” zadanie dofinansowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018 Narodowe Centrum Kultury. Zadanie współfinansowane przez Miasto Łódź w ramach dotacji celowej.