Kalendarium

3 LUTEGO 2020 - 31 GRUDNIA 2020

Karol Wojtyła. Narodziny

Z okazji przypadającej 18 maja br. 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę biograficzną „Karol Wojtyła. Narodziny”. Zaprojektowana zgodnie z nowatorską ideą „gotowa do druku” ekspozycja może być pozyskiwana nieodpłatnie w formie cyfrowej przez instytucje, szkoły, parafie, organizacje pozarządowe i samorządy do dalszego upowszechniania.
więcej
12 CZERWCA 2020 - 16 SIERPNIA 2020 / 10 LIPCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawy w swoich galeriach. Poniżej harmonogram i krótkie opisy.
więcej
20 CZERWCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

„Kamienie mówią. Skamieniałości z kolekcji Edwarda Noniewicza” – wystawa

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę „Kamienie mówią. Skamieniałości z kolekcji Edwarda Noniewicza”. Eksponaty oglądać można od 20 czerwca do końca sierpnia.
więcej
29 CZERWCA 2020 - 14 SIERPNIA 2020

Letnie warsztaty w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Przedstawiamy wakacyjną ofertę warsztatów dla dzieci przygotowaną przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.
więcej
3 LIPCA 2020 - 30 WRZEŚNIA 2020

To się nie mieści w głowie - wystawa

Muzeum Regionalne w Brzezinach zaprasza na wystawę pt. „To nie mieści się w głowie”, na której zaprezentowane zostaną prace Pawła Łyjaka, Marii Piątek, Marty Pabian i Bartka Jarmolińskiego. 
więcej
5 LIPCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

Muzyczne Lato w Ogrodzie

Jak co roku proponujemy mieszkańcom gminy atrakcyjną wakacyjną rozrywkę i zapraszamy wszystkich chętnych na ósmy sezon letnich koncertów, które organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa przy wsparciu finansowym Gminy Aleksandrów Łódzki oraz Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Łódzkim.
więcej
do 18 WRZEŚNIA 2020

XXVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina

Wszystkich debiutujących pisarzy-poetów zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina. Organizatorami są Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Łodzi.
więcej
do 16 SIERPNIA 2020

„Rockowanie. Gramy Maanam” – BEZPŁATNE warsztaty w 4 miejscowościach

Rusza kolejna edycja projektu „Rockowanie. Gramy Maanam”. Warsztaty lokalne – dwudniowe – odbędą się w 4 miejscowościach w woj. łódzkim (Radomsko, Wieluń, Rawa Mazowiecka, Piotrków Trybunalski).
więcej
do 17 SIERPNIA 2020

Badanie - edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej działalności EDUKATORÓW I ANIMATORÓW kultury w województwie łódzkim w czasach epidemii.
Badanie jest realizowane w ramach Analizy SWOT Edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych – perspektywa wojewódzka, na potrzeby programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.
więcej
do 27 WRZEŚNIA 2020

Warsztaty Ludowe w Łowiczu

Od lipca do września w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 16.00 w skansenie przy Muzeum w Łowiczu odbywają się warsztaty sztuki i rękodzieła ludowego, podczas których można nauczyć się m.in. wycinankarstwa, garncarstwa, hafciarstwa, rzeźbiarstwa, plastyki obrzędowej i bibułkarstwa. Natomiast w każdą niedzielę organizowane są bezpłatne spacery z przewodnikiem (zbiórka na Starym Rynku o godz. 13).
więcej