Kalendarium

26 LUTEGO 2018 - 10 KWIETNIA 2018

DECYDUJESZ, POMAGAMY

W ramach konkursu można ubiegać się o dofinansowanie projektów skierowanych do lokalnej społeczności, ciekawych pomysłów na rzecz okolicy i mieszkańców, nastawionych na działania wspólnie z mieszkańcami lub zmiany przestrzeni wokół siebie.
więcej
do 29 KWIETNIA 2018

Mali świadkowie historii

Jeszcze tylko do 29 kwietnia prezentowana jest wystawa "Mali świadkowie historii" w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Zwiedzający mają okazję obejrzeć m.in. mundury żołnierzy polskich z XIX i XX wieku, unikatowe egzemplarze broni palnej i białej zgromadzone w bogatej kolekcji blisko 3000 eksponatów ze zbiorów działu historii muzeum.
więcej
do 15 WRZEŚNIA 2018

Program wsparcia przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia

W ramach Programu tancerze mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji doradców zawodowych i psychologa, bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach oraz otrzymać stypendium na realizację indywidualnych projektów przekwalifikowania zawodowego, przygotowanych we współpracy z doradcą zawodowym (pokrycie kosztów studiów/kursów/warsztatów/staży i praktyk; dojazdu i noclegu; kosztów ubezpieczenia zdrowotnego oraz, w szczególnych przypadkach, kosztów utrzymania w trakcie realizacji projektu przekwalifikowania).
więcej
do 15 MAJA 2018

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

Trwają przygotowania do 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa! W 2018 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten niezwykle ważny jubileusz stał się również motywem przewodnim 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbędzie się w dniach w dniach 8-9 i 15-16 września 2018 r. pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Jak włączyć się w tegoroczne obchody w naszym regionie?
więcej
do 23 MAJA 2018

Rekrutacja do Szkoły Muzycznej w Sieradzu

Trwa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu na rok szkolny 2018/2019. Wszystkie osoby zainteresowane w wieku od 6 do 16 lat grające na instrumentach: fortepian, skrzypce, gitara, wiolonczela, akordeon, perkusja, flet, klarnet, saksofon, trąbka, sakshorn mogą zgłaszać swoją kandydaturę do 23 maja.
więcej
do 18 CZERWCA 2018

Konkurs poetycki - Róża w haiku

Burmistrz Łasku i Biblioteka Publiczna w Łasku zapraszają do udziału w konkursie poetyckim pn. „Róża w haiku” organizowanym w ramach VI Festiwalu Róż w Łasku. Wiersze w japońskiej formie poetyckiej haiku, których tematem przewodnim jest – zgodnie z nazwą konkursu – kwiat róży, można zgłaszać do 18 czerwca 2018 r.
więcej
  • Witamy na nowej odsłonie portalu RegionKultury.pl!