Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
24 PAŹDZIERNIKA 2020 - 15 MAJA 2021

Mini Uniwersytet Dziecięcy ŁDK

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na wyjątkowe, cykliczne spotkania w naszym MINI UNIWERSYTECIE DZIECIĘCYM ŁÓDZKIEGO DOMU KULTURY. Pierwsze zajęcia już 24 października!
więcej
5 LISTOPADA 2020 - 11 KWIETNIA 2021

Wystawa na 60-lecie działalności CMWŁ

W tym roku Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi obchodzi sześćdziesiątą rocznicę powstania. Jubileusze skłaniają do wnikliwego analizowania historii, do bilansów i podsumowań. Wystawa „Działy otwarte / Działy zamknięte”, dla której punktem wyjścia stały się refleksje nad historią instytucji, specyfiką kolekcji czy w końcu zmieniającą się rolą muzeów, jest opowieścią poprowadzoną ze współczesnej perspektywy. W związku z aktualnymi obostrzeniami Muzeum do 29 listopada pozostaje zamknięte, wystawa będzie jednak czynna do polowy kwietnia, warto więc już dziś dowiedzieć się o niej nieco więcej.
więcej
14 GRUDNIA 2020 - 31 STYCZNIA 2021

„W zmiennym rytmie akwareli” – wystawa

Od poniedziałku w Miejskiej Bibliotece Powiatowej w Brzezinach można obejrzeć wystawę prac Bożenny Niewinowskiej. Przedstawione obrazy zostały namalowane w technice akwareli. 
więcej
14 GRUDNIA 2020 - 31 STYCZNIA 2021

Kultowe filmowe plakaty – grafiki Eweliny Tamkun

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach promuje lokalne talenty! Od dziś do końca stycznia można w niej oglądać wystawę grafik Eweliny Tamkun. 
więcej
23 GRUDNIA 2020 - 31 STYCZNIA 2021

Koncert Kolęd

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia wyjątkowego koncertu kolęd, nagranego w grudniu tego roku na deskach sceny SCK. Najpiękniejsze pieśni Bożonarodzeniowe zaśpiewała utalentowana sieradzanka, Magda Wasylik.
więcej
do 21 STYCZNIA 2021

Spacery z zagadkami

Wszystkim stęsknionym za spacerami po mieście z przewodnikiem, proponujemy coś pośredniego – przygotowane przez przewodników spacery z zagadkami. Trasę pokonujemy samodzielnie, we własnym tempie i w dowolnym momencie. 
więcej
15 STYCZNIA 2021 - 20 STYCZNIA 2021

„W warsztacie rzeźbiarskim u Eli Świderek” – wystawa online

Portret Kobiety oraz Pani Ewa Świderek zapraszają na wirtualną wystawę, na której zaprezentowane zostaną rzeźby łowickiej Twórczyni Ludowej. 
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
do 26 MARCA 2021

Idę w miasto – konkurs na reportaż

W ramach III edycji Festiwalu na Faktach – Kutno 2021 ogłoszono ogólnopolski konkurs na reportaż o tematyce miejskiej dla uczniów szkół średnich.
więcej
do 16 LUTEGO 2021

Konkurs recytatorski z kotem – online

Konkurs jest adresowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu Kutna i powiatu kutnowskiego. I nie, nie – wiersz nie musi być o kocie. Koci charakter konkursu oznacza swobodę doboru repertuaru. Organizatorzy chcą, aby przedstawiony tekst był jak najbardziej „wasz”.
więcej
do 28 LUTEGO 2021

X Piotrkowski Festiwal Wokalny online

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza wszystkich lubiących muzykę do udziału w X Piotrkowskim Festiwalu Wokalnym „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do końca lutego.
więcej