Kalendarium

1 MARCA 2018 - 31 GRUDNIA 2018

Meandry historii – z prądem czy pod prąd?

Od 1 marca miłośnicy historii będą mogli przenieść się w realia II wojny światowej i zapoznać się się z wybraną gamą moralnych i etycznych wyborów towarzyszących okresowi okupacji niemieckiej na ziemiach polskich. Każdy uczestnik wystawy pn.: „Meandry historii – z prądem czy pod prąd? Historia wskaże Ci drogę” ma szansę wybrać jedną z przedstawionych ścieżek i doświadczyć jej moralnego ciężaru.
więcej
do 15 WRZEŚNIA 2018

Program wsparcia przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia

W ramach Programu tancerze mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji doradców zawodowych i psychologa, bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach oraz otrzymać stypendium na realizację indywidualnych projektów przekwalifikowania zawodowego, przygotowanych we współpracy z doradcą zawodowym (pokrycie kosztów studiów/kursów/warsztatów/staży i praktyk; dojazdu i noclegu; kosztów ubezpieczenia zdrowotnego oraz, w szczególnych przypadkach, kosztów utrzymania w trakcie realizacji projektu przekwalifikowania).
więcej
18 MAJA 2018 - 10 CZERWCA 2018

Kultura Poza Centrum

Klub ArtDywizjon, Galeria Arterier oraz Antenna Non Grata zapraszają do udziału w projekcie Kultura Poza Centrum. W jego ramach na terenie Bełchatowa w maju i czerwcu br. odbędą się działania edukacyjne oraz artystyczne, m.in. warsztaty gry na bębnach afrykańskich, projekcje filmowe, wykłady oraz działania performatywne.
więcej
do 18 CZERWCA 2018

Konkurs poetycki - Róża w haiku

Burmistrz Łasku i Biblioteka Publiczna w Łasku zapraszają do udziału w konkursie poetyckim pn. „Róża w haiku” organizowanym w ramach VI Festiwalu Róż w Łasku. Wiersze w japońskiej formie poetyckiej haiku, których tematem przewodnim jest – zgodnie z nazwą konkursu – kwiat róży, można zgłaszać do 18 czerwca 2018 r.
więcej
do 24 LIPCA 2018

Boombox – jak kiedyś słuchaliśmy muzyki?

W Porcie Łódź ruszyła wystawa poświęcona kultowym odtwarzaczom muzyki. Mowa o boomboxach, czyli przenośnym sprzęcie z dużymi głośnikami, na którym muzyka odtwarzana jest za pomocą kaset magnetofonowych. Wystawę zlokalizowaną w korytarzu obok strefy restauracyjnej oglądać można bezpłatnie przez najbliższe trzy miesiące.
więcej
8 MAJA 2018 - 15 CZERWCA 2018

Fortepian w Wenecji

Wystawa popisowych prac uczniów Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli zagości w murach tamtejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej 8 maja br. Motywem przewodnim wystawy będzie fortepian w Wenecji, a jak przystało na bibliotekę, zadbano o zaprezentowanie jej w kontekście działalności twórczej jednego z najwybitniejszych polskich poetów – Zbigniewa Herberta.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2018

Konkurs - Różne oblicza niepodległości

2018 to wyjątkowy rok dla Polski ze względu na setną rocznicę odzyskania przez kraj niepodległości. Wiele z organizowanych w tym roku wydarzeń wpisuje się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Jedną z takich propozycji jest łaski konkurs historyczno-literacki pn. "Różne oblicza niepodległości" skierowany do młodzieży w wieku 15-19 lat.
więcej
do 24 MAJA 2018

Drzewo Pokoleń - ŁDK prosi o głosy!

Inicjatywy Łódzkiego Domu Kultury dla seniorów zostały docenione. Instytucja została nominowana do III edycji Konkursu Drzewo Pokoleń w kategorii "Samorząd". Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym, które rozpoczęło się 12 maja i potrwa do 24 maja. Głosujcie!
więcej
do 9 LIPCA 2018

VII EDYCJA KONKURSU STYPENDIALNEGO W RAMACH FUNDUSZU WIECZYSTEGO IM. OLGI ROK

Ruszyła VII edycja Konkursu Stypendialnego w ramach Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok. Konkurs skierowany do kobiet pracujących w bibliotekach publicznych i i ma na celu docenienie roli, jaką biblioteki – i zatrudnione w nich kobiety – odgrywają w rozbudzaniu aspiracji oraz rozwoju społeczności, w których działają.
więcej
do 14 CZERWCA 2018

"Wakacje z matematyką"

Fundacja mBanku ogłosiła konkurs grantowy, w którym można ubiegać się o dotację na organizację projektów aktywności pozalekcyjnych, które będą promowały matematykę wśród uczniów klas 1-3, 4-7 oraz gimnazjalistów. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. biblioteki publiczne oraz organizacje pozarządowe, które mają siedzibę w Łodzi. Termin składania wniosków upływa 14 czerwca 2018 r.
więcej
15 MAJA 2018 - 15 LIPCA 2018

Kolekcja makatek w Sieradzu

Kolekcję makatek, które powstały w ramach projektu "#1 Nowe szycie makatki/otwarty konkurs" można obejrzeć w Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Wystawa prezentowana będzie do 15 lipca.
więcej
do 25 MAJA 2018

Lubelski Talent

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej oraz Dom Muzyki w Kraczewicach zapraszają do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Lubelski Talent”. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 maja br. Koncert laureatów odbędzie się 17 czerwca.
więcej
do 30 CZERWCA 2018

Łódzkie koduje

Rozpoczął się nabór chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach KODO Łódzkie 2018 - jednodniowych zajęciach z podstaw programowania, grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, gier i aplikacji mobilnych dla młodzieży szkolnej w wieku 9-16 lat. Zgłoszenia do 30 czerwca br. Decyduje kolejność zgłoszeń!

więcej