Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

17 Międzynarodowe Triennale Tkaniny

Międzynarodowe Triennale Tkaniny, odbywające się niemal od 50 lat, jest jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń, ściągających do Łodzi twórców i miłośników tkaniny artystycznej ze wszystkich kontynentów. To jednocześnie przegląd najważniejszych tendencji i dokonań we współczesnej sztuce tkaniny. Odbywa się cyklicznie co 3 lata. W tym roku przypada jego 17 edycja.
Na wystawie, otwierającej się 8 października 2022, obejrzymy 56 prac wyłonionych przez międzynarodowe jury spośród niemal pół tysiąca nadesłanych zgłoszeń z całego świata. Tego dnia poznamy również laureatów tegorocznej edycji.

Temat przewodni tegorocznej edycji „Stan splątany” posłużył uczestnikom do poszukiwań w dziedzinie medium tkaniny oraz tworzenia szerszych interpretacji i znaczeń, stanowiąc zaproszenie do zaangażowanej dyskusji na temat ważnych problemów współczesności.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, 17 MTT towarzyszyć będą inne prezentacje tkaniny artystycznej. Wydarzeniem od lat związanym z Triennale jest Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, będąca przeglądem zjawisk na polu rodzimej twórczości. Tegoroczna wystawa pod tytułem „Zmęczenie materiału”, której kuratorem jest Jakub Gawkowski, zaprezentuje około 30 prac 19 artystów.

W ramach 17 MTT odbędzie się także 4 Międzynarodowe Triennale Tkaniny Młodych YTAT – przygotowana we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi prezentacja osiągnięć studentów polskich i zagranicznych szkół artystycznych. Oprócz wystawy, którą będzie można oglądać w przestrzeniach Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, odbędzie się także międzynarodowa konferencja poświęcona medium tkaniny zarówno w ujęciu artystycznym, jak i projektowym.
Głównej prezentacji Triennale towarzyszyć będą wykłady, warsztaty i oprowadzania kuratorskie.

17 Międzynarodowe Triennale Tkaniny / Łódź 2022
8 października 2022 r. - 15 kwietnia 2023 r.



Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Dofinansowanie MKiDN: 358 505 PLN netto. Całkowita wartość zadania: 602 042 PLN netto.

Do pobrania