JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI W GŁOWNIE

W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Głownie organizuje już VII Jarmark Artystyczny Głowno 2012, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2012 od godziny 14.00 i połączony zostanie z Wieczorem Świętojańskim.
więcej

Wystawa malarstwa Krzysztofa Nowaka w Sieradzu

W dniu 18 maja 2012 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Kościuszki 3 w Sieradzu odbył się wernisaż malarstwa Krzysztofa Nowaka. Wystawę można oglądać do 9 czerwca.  
więcej

"iN Side Colours" w Aleksandrowie

28 maja w poniedziałek o godz.18.00 otworzymy w aleksandrowskiej Herbaciarni Klimaty kolejną interesującą wystawę młodego artysty z Pabianic Adama Wirskiego "iN Side Colours"
więcej

Jarmark różności w Aleksandrowie

3  czerwca o godz. 14.00 zapraszamy do udziału twórców, artystów, rękodzielników, kolekcjonerów, hobbystów. Pochwalcie sie swoją twórczością,pracami, kolekcjami, zbiorami. Na Jarmarku będzie możliwość wymiany, sprzedaży, prezentacji.
więcej

Książka artystyczna - spotkanie w Aleksandrowie

28 maja w poniedziałek o godz.15.00 spotkamy sie w zaciszu bibliotecznej czytelni ( Biblioteka Publiczna im.Jana Machulskiego w Aleksandrowie łódzkim Pl.Kościuszki 12 ) z  profesorem Dariuszem Kaca z Łódzkiej ASP.Profesor opowie o niezwykłych książkach-dziełach sztuki, które powstają w prowadzonej przez niego Pracowni Książki Artystycznej.
więcej

Noc Muzeów w Krośniewicach

Noc Muzeów – impreza zapoczątkowana w 1997 r. w Berlinie – na stałe wpisała się w kulturalny krajobraz wielu krajów Europy. Od kilku lat gości również w naszym regionie, m.in. w Krośniewicach. Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego przygotowało w tym roku atrakcje dla ludzi o mocnych nerwach.
więcej

Odcinek 7

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Region Kultury". Tym razem odwiedziliśmy m.in. Opoczno, Łowicz i Rawę Mazowiecką.
więcej

"Kalejdoskop" o regionie

W czerwcowym "Kalejdoskopie" króluje województwo: Dobroń, Sokolniki pod Wieruszowem, sam Wieruszów, Koluszki, Głowno, Łowicz...
więcej

Projekt "Od natury do kultury" podsumowanie

Realizatorem projektu "Od natury do kultury. Warsztaty ekologiczno-artystyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów dla dzieci i młodzieży z powiatu opoczyńskiego i tomaszowskiego” jest Łódzki Dom Kultury we współpracy z Zespołem Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.  
więcej

Spotkanie z Ks. Tadeuszem Isakowiczem - Zaleskim

31 maja 2012 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zgierza, Pl. Jana Pawła II 16, rozpocznie się sesja Rady Miasta Zgierza, podczas której zostanie uroczyście wręczony tytuł Honorowego Obywatela Miasta Zgierza Księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi – Zaleskiemu.
więcej

Galeria "Dawne Radomsko i jego mieszkańcy"

Na stronie www.muzeum.radomsko.pl powstaje wyjątkowa galeria zdjęć "Dawne Radomsko i jego mieszkańcy". Zachęcamy do przesyłania zdjęć z domowego archiwum, a tym samym wstpółtworzenia historii miasta Radomska.
więcej

„Tydzień Bibliotek 2012” w Wieluniu

W wiele atrakcji obfitował „Tydzień Bibliotek 2012” w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu.
więcej