Tydzień Bibliotek w Sieradzu

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu zaprasza wszystkich czytelników i miłośników książek oraz bibliotekarzy i sympatyków bibliotek na sieradzki Rynek - 8 maja 2012 w godzinach 17.00-20.00, gdzie odbędzie się inauguracja obchodów Tygodnia Bibliotek.
więcej

Wiosenne spotkanie z muzyką w Moszczenicy

W dniu 03.05.2012 Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy zaprasza na koncert kameralny, zatytułowany "Wiosenne spotkanie z muzyką", w którym usłyszymy przeboje operetkowe, arie i duety, pieśni, utwory musicalowe takich kompozytorów, jak: St. Moniuszko, J. Strauss, F. Santori, G. Gershwin.
więcej

DELEGACJA Z LINCOLN W RADOMSKU

W dniu 16 kwietnia 2012r. do Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zawitała jedenastoosobowa delegacja z angielskiego hrabstwa Lincolnshire. Celem wizyty angielskich gości było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówek związanych z kulturą i sztuką, wymiana doświadczeń oraz nawiązanie w przyszłości współpracy między stronami.
więcej

"Wiosenne Inspiracje" - Festiwal dla kobiet

Wszystkie Panie, które chcą zainwestować czas i energię w rozwój swojego ducha i ciała, zapraszamy na trzeci Festiwal Kobiecy „Wiosenne Inspiracje 2012". Inspirować będziemy w najbliższą sobotę 21 kwietnia w godzinach 14.00 – 20.00.
więcej

Obchodzenie pól -bobrowscy chorągwiarze

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – w Lany Poniedziałek w Bobrownikach gm. Nieborów koło Łowicza odbyło się tradycyjne święcenie pól.
więcej

Kwiaty akrylem malowane...

W poniedziałek, 16 kwietnia o godzinie 17.00 w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie otwarto wystawę prezentującą kilkanaście płócien artystki z Łowicza, Pani Elżbiety Lewandowskiej.
więcej

Wiesław Drabik w przedborskiej bibliotece

W dniu 12 kwietnia 2012 roku, o godzinie 10.30, w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego w Przedborzu, odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu, z panem Wiesławem Drabikiem - autorem ponad 100 wesołych książeczek dla dzieci
więcej

PRZYSTANEK ŁOWICZ 2

W miniony weekend, Łowicki Ośrodek Kultury realizował drugi etap akcji odnawiania przystanku autobusowego znajdującego się przy ul. Świętojańskiej.
więcej

Graffiti – sztuka miasta 2

W warsztatach street artu wzięła udział młodzież z Kutna, Łowicza i Radomska, która w rodzinnym mieście wspólnie z profesjonalnymi twórcami stworzyła mural – wizytówkę projektu.
więcej

IV łęczyckie MISTRZOSTWA ORTOGRAFII

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do udziału w IV Łęczyckich Mistrzostwach Ortografii! Spotkanie odbędzie się 11 maja o godz. 12.00 w Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Festiwal Kobiecości w Bełchatowie

Kultury w Bełchatowie, już po raz piąty zaprasza na Festiwal Kobiecości. Impreza odbędzie się 22.04.2012 r., w godz. 15:00-20:00, w MCK Centrum. Wstęp bezpłatny.
więcej

Światowy Dzień Książki w Piotrkowie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza wszystkich czytających i nieczytających do Galerii Handlowej Focus Mall przy ul. Słowackiego 123 w Piotrkowie Trybunalskim 23 kwietnia. W godzinach 12.00-18.00 odbędzie się tam akcja "Czytający..."
więcej