Świerszczykowe Wierszyki w Głownie

30 maja 2012roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie, odbędzie się finał kolejnej edycji Świerszczykowych Wierszyków. Jest to konkurs recytatorski dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-IV Szkół Podstawowych w Głownie.  
więcej

Noc Bibliotek w Dmosinie

Gminna Biblioteka Publiczna w Dmosinie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Jest to noc wzorowana na „Nocy Muzeów”, które to udostępniała nieodpłatnie swoje eksponaty w czasie jednej wybranej nocy na terenie całego kraju. W bibliotece niewiele jest eksponatów, a zbiory udostępniane są bezpłatnie, więc i „NOC BIBLIOTEK” była zupełnie inna. W tym roku 11 maja zorganizowano spotkanie dla dzieci. 
więcej

"Drugi rozdział" w MDK Radomsko

  Długimi brawami nagrodzili widzowie przedstawienie pt. „Drugi rozdział” Teatru Capitol z Warszawy. W spektaklu, który odbył się 21 maja w MDK Radomsko, zagrali znani aktorzy: Daria Widawska, Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski i Piotr Grabowski.     
więcej

UWAGA! Przedłużenie terminu naboru wniosków!

Termin składania wniosków zostaje przedłużony do dnia 31 maja 2012 r. Wyniki naboru zostaną ogłoszone najpóźniej 18 czerwca.
więcej

Powiatowy Dzień Bibliotekarza

Maj to miesiąc książki, bibliotek i bibliotekarzy. Rozpoczął go Tydzień Bibliotek 8- 15 maja , w tym roku pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała z tej okazji 8 maja spotkanie, które upłynęło w atmosferze refleksji i wspomnień. Towarzyszyły mu występy teatralne oraz rozmowy przy kawie i ciastkach.
więcej

Najlepszy skrzypek Polski Centralnej

W dniu 20.05.2012 w Sieradzu odbyły sie XI Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej "OD KUJAWIAKA DO OBERKA" .Uczestniczył w nich Pan Mieczysław Czapla skrzypek- reprezentujący GOK w Moszczenicy. Zajął on I miejsce w kategorii : instrumentaliści ludowi. Celem tych spotkań jest ochrona i kultywowanie bogactwa tradycyjnej kultury ludowej oraz uchowanie od zapomnienia muzyki i starych pieśni ludowych. 
więcej

wystawa lalek w MDK w Radomsku

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza do zwiedzania wystawy wypożyczonej ze zbiorów Muzeum Lalek w Pilźnie. Ekspozycja dostępna będzie od 30 maja do 22 czerwca pod hasłem "Jak pory roku po świecie wędrowały". Jest to kolorowa wystawa-spektakl, w którym pory roku (kobiety) i miesiące (ich synowie) znajdują się w scenerii danej pory roku. 
więcej

Koncert "Miłość panią dnia i nocy"

W dniu 24 maja 2012 roku (czwartek), o godz. 19.00, w sali Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, ul. Łęczycka 2 (wstęp wolny), odbędzie się koncert z cyklu „Spotkania z Muzyką” dedykowany mamom.
więcej

NOC MUZEÓW W MUZEUM REGIONALNYM W RADOMSKU

Sobotnią (19.05)  Noc Muzeów w Radomsku rozpoczął Koncer "Muzyka Salonów Szwecji i Polski XVII- XIX wieku” w wykonaniu szwedzkiego duetu muzyki dawnej „DRAM” w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.  Ich program inspirowany był folklorem Szwecji, a także wpływami muzyki na kulturę ( głównie tańców polskich, które były bardzo popularne w Szwecji XVI-XVIII w.). Stąd w tytułach często pojawiała się „polska”. Muzycy grali m. in. na harfie typu „folk” ( utwory szwedzkie), nyckelharpie, szwedzkich fiddles itp. 
więcej

II Festiwalu Orkiestr Dętych Głowno 2012

19 maja 2012 Miejski Ośrodek Kultury w Głownie był organizatorem II Festiwalu Orkiestr Dętych Głowno 2012 pod patronatem Burmistrza Głowna. Na scenie plenerowej w ogrodzie MOK zaprezentowało się ponad 300 muzyków z dziesięciu orkiestr, w tym około 100 kobiet. Konkurs oceniało jury w składzie: Jan Kondratowicz - chórmistrz, PWSM Łódź, Aleksandra Guni - muzyk, Akademia Muzyczna Łódź, Tomasz Maciaszczyk - trębacz, Akademia Muzyczna Łódź. 
więcej

Andrzej Poniedzielski w ŁDK

  11 czerwca 2012, o godz. 18.00 Łódzki Dom Kultury zaprasza na piosenki, anegdoty i refleksje poety Andrzeja Poniedzielskiego. Na spotkaniu będzie on promował swój najnowszy tomik poezji pt. "Jednocześnie" oraz kalendarz poezji "Szumi czas"
więcej

KOLUMB. HISTORIA NIEZNANA

WiMBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 31 maja 2012 r. o godz. 17.00 na spotkanie z pisarzem Henrykiem Skwarczyńskim, autorem wstępu do książki Manuela Rosy o Kolumbie jako synu polskiego króla pt. „Kolumb. Historia nieznana” (Wydawnictwo REBIS).  
więcej