Smak dzieciństwa

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wykład pt. „Piekarnicze produkty regionalne. Między tradycją a współczesnością”, który wygłosi etnograf - Pani Aldona Plucińska (MAiE) w piątek 11 maja b.r. o godz. 12.00.
więcej

Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim

27 kwietnia 2012 r. w czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu było tłoczno, ale i wesoło. W dobry humor czytelników wprawiły opowieści Andrzeja Poniedzielskiego - satyryka, poety, autora tekstów piosenek, scenarzysty, felietonisty.
więcej

Życie codzienne skierniewiczan...

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Wernisaż odbędzie się 9 maja 2012 r. o godz. 17. 30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
więcej

MAMY PŁYTĘ O KOLUSZKACH

Wreszcie powstała pierwsza płyta z piosenkami o Koluszkach. Na płycie znajdują się nagrania piosenek śpiewanych przez dzieci podczas konkursu "Koluszki - miasto, które dobrze znam".
więcej

"O Piecyku i Kurzyku" - spektakl dla dzieci

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza dzieci na spektakl pt.” O Piecyku i Kurzyku”. Spektakl odbędzie się 13.05.2012 r., o godz. 17:00, w sali teatralnej MCK. Bilety w cenie 10 zł do kupienia online (www.mckbel.eu).
więcej

Skierniewice moje miasto

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał będzie pod hasłem: „Skierniewice moje miasto”. Obchody święta rozpoczną się 7 maja i potrwają do 11 maja.
więcej

XIV Festiwal Psychologii - "Polowanie na skuteczno

Co zrobić by wyzwolić wewnętrzną motywację, efektywnie radzić sobie z negatywnymi emocjami, być kreatywnym i pewnym siebie? Te i im podobne pytania złożyły się na motyw przewodni tegorocznego Festiwalu Psychologii pod hasłem „Polowanie na skuteczność” , który odbędzie się 19 maja br.
więcej

Spektakl "Przed sklepem jubilera" w MDK Radomsko

W rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II – 1 maja – w Miejskim Domu Kultury w Radomsku można było zobaczyć spektakl „Przed sklepem jubilera” autorstwa Karola Wojtyły. Sztukę zaprezentowała Grupa teatralna pod patronatem Błogosławionego Jana Pawła II w Lgocie Wielkiej.
więcej

Wystawa w MDK Radomsko

Od 1 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku można oglądać wystawę kolekcji starych żelazek, moździerzy, lamp naftowych i blaszanych ze zbiorów Andrzeja Rakowskiego.
więcej

Madonna w Sztuce Ludowej

1 maja w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku została otwarta wystawa maryjna pt. „Madonna w Sztuce Ludowej” udostępniona przez Łódzki Dom Kultury. Na wystawie prezentowane są obrazy i rzeźby 50 twórców ludowych z województwa łódzkiego .
więcej

Rewizor przyjechał do Radomska

Długi weekend majowy rozpoczął się teatralnie. 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpił Teatr im. S. Jaracza w Łodzi, prezentując sztukę Nikołaja Gogola "Rewizor".
więcej

Dziecko na fotografii

Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach ogłosiła konkurs fotograficzny pt. „Tato, mamo, zrób mi zdjęcie”. Prace można nadsyłać do 16 maja.
więcej