Władysław Winiecki - litografie

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wystawę pt: Władysław Winiecki – litografie. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 maja 2012 roku o godz. 18.00. Prace prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Pana Leonharda Klosa zamieszkałego w Varrelbush (Niemcy) i Błażeja Ostoi Lniskiego, byłego asystenta Władysława Winieckiego, a obecnie prowadzącego Pracownię Litografii w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
więcej

Remont w brzezińskiej Bibliotece rozpoczęty

Brzezińską Miejską Bibliotekę Publiczną czeka mała rewolucja. Na remont tej placówki pozyskano bowiem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 60.000 zł w ramach Programu Wieloletniego Kultura+, Priorytet: Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek.  
więcej

Festiwalowe Opoczno

Opoczno to jeden z najpiękniejszych regionów na mapie folkloru polskiego, dlatego wszyscy którzy kochają folklor nie są zdziwieni, że właśnie tu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. 10 maja w godzinach wieczornych w Miejskim Domu Kultury w Opocznie miało miejsce uroczyste otwarcie II Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Opoczno 2012".   
więcej

Festiwal Piosenki i Tańca "Majowa Nutka"

W sali widowiskowej Klubu Politechnik Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie w minioną niedzielę - 6 maja - przed międzynarodowym jedenastoosobowym jury zaprezentowali się finaliści XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka".
więcej

Złote Głosy dla Studia Wokalnego MDK Radomsko

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza 18 maja o godz. 19.00 na poetycką noc w bibliotece ph. „Z poezją przez wieki”. WIersze recytować będą: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, świetny interpretator poezji.  
więcej

Z poezją przez wieki

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza 18 maja o godz. 19.00 na poetycką noc w bibliotece ph. „Z poezją przez wieki”. WIersze recytować będą: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, świetny interpretator poezji.  
więcej

W Radomsku zagrał L.Stadt

2 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zagrał zespół "L.Stadt" - uważany za jeden z najlepszych koncertowych wykonawców w kraju. L.Stadt, jako jedna z niewielu polskich kapel może poszczycić się koncertami na dużych muzycznych festiwalach na całym świecie.
więcej

"Kolory ognia" widowisko ogniowo - pirotechniczne

„Kolory ognia” - spektakl ogniowo-pirotechniczny w reż. Włodzimierza Butryma zakończył cykl imprez kulturalnych towarzyszących obchodom Święta Konstytucji 3 Maja w Radomsku.
więcej

Arie musicalowe w MDK Radomsko

„Najpiękniejsze arie musicalowe” to tytuł koncertu, który odbył się 3 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Wystąpili członkowie Chóru kameralnego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Canto Sonoro” im. Zygmunta Gzelli czyli Olga Maroszek (alt) i Rafał Gzella (akompaniament fortepianowy).
więcej

Festiwal "Wszystkie Mazurki Świata"

W dniach 7–13 maja br. odbywał się w Warszawie Festiwal „Wszystkie Mazurki Świata”, który obejmował koncerty z udziałem muzyków i śpiewaków z Polski i Europy, warsztaty wokalne, taneczne i warsztaty gry na instrumentach oraz targowisko instrumentów, podczas którego sprzedawcy, zwykle wytwórcy, oferowali ludowe instrumenty muzyczne.
więcej

Spektakl „Honeymoon” Gabriel Barylli

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza 19 i 20 maja na godz. 19.00 na spektakl "Honeymoon" w wykonaniu Teatru Zupa z Małpy. Spektakl odbywa się w ramach Centrum Aktywnego Seniora, więc jest przeznaczony tylko dla osób w wieku 50+.  
więcej

Spektakl Teatru Chorea „Bachantki”

16 maja (środa) i 17 maja (czwartek) o godz. 20.00 odbędzie się spektakl „Bachantki” w reżyserii Tomasza Rodowicza. Spektakl będzie można zobaczyć w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56. Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia w AOIA.
więcej