ROZTAŃCZONY OZORKÓW … po raz czwarty

Już po raz czwarty, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, był organizatorem Konfrontacji Tanecznych - OZODANCE 2012. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa - Jacek Socha. 12 maja 2012, w hali MOSiR, swoje umiejętności taneczne zaprezentowało blisko 400 młodych artystów z Włocławka, Piotrkowa Trybunalskiego, Pabianic, Zgierza, Strykowa, Głowna Pyskowic (woj. śląskie) Łasku oraz Ozorkowa.
więcej

Sejmik Staropolski w Łęczycy

W sobotę – 19 maja w godzinach od 14.00 do 19.00 , już po raz trzeci, na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy odbędzie się Sejmik Staropolski. W tym roku jego forma zapowiada się niezwykle atrakcyjnie ze względu na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: Szlachcic Boruta marką Łęczycy i województwa łódzkiego.  
więcej

MAJÓWKA W ŻEROMINIE

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Tuszynie serdecznie zaprasza na obchody Dnia Matki i Dnia Dziecka, które odbędą się w w Żerominie (gmina Tuszyn) w dniu 26 maja 2012 r. o godz.15.00.
więcej

KONCERT - BOBBIE MERCY OLIVER

Zapraszamy do Tuszyna na koncert teksańskiego gitarzysty i harmonijkarza -  Bobbiego Mercy Olivera. Koncert odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Tuszynie, przy ul.Noworzgowskiej 20 A 20 maja o godz. 19.00.
więcej

Noc Muzeów w Bibliotece

Noc muzeów - "książka i sztuka" - każdy tu znajdzie, czego szuka, gdy księżyc lśni jak złota klinga nad biblioteką przy Ketlinga. Miejska biblioteka publiczna łódź-widzew (osiedle Janów) ul. Ketlinga 21 w Łodzi zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się 19 maja br.  
więcej

Spotkanie ze Sławomirem Koprem

11 maja 2012 r. z czytelnikami Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu spotkał się Sławomir Koper - historyk i autor książek, w których ukazane zostały nieznane oblicza zasłużonych postaci historycznych.  
więcej

Łowicka Pielgrzymka w EV34

Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 zaprasza na kolejną wystawę w bramie kamienicy, mieszczącej się przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu. Tym razem tematem wystawy, będą zdjęcia ukazujące 352 Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę. Wystawa zatytułowana „W drodze…” ma zachęcić do uczestniczenia w pielgrzymce, która w tym roku wyruszy po raz 357, a także przybliżyć mieszkańcom Łowicza i okolic historię oraz tradycje pielgrzymowania, tej jednej z najstarszych pieszych pielgrzymek w Polsce. Zdjęcia będzie można oglądać do 4 czerwca.  
więcej

EUROPEJSKA NOC MUZEÓW W MUZEUM W RADOMSKU

Zdarza się kilka nocy w roku, kiedy nie warto spać. Do jednej z nich niewątpliwie należy NOC MUZEÓW. Ci co tego doświadczyli - wiedzą, ci co jeszcze nie - zobaczą, że jest to wyjątkowe przeżycie dla dorosłych, młodzieży, a nawet dzieci. Wzorem lat ubiegłych Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku przyłącza się do tegorocznej edycji Nocy w Muzeum, która odbędzie się 19/20 maja 2012r. w godzinach od 18.00 do 1.00.
więcej

Wernisaż "Anioły życia"

18 maja w piątek o godz.14.00 w Klubokawiarni w Aleksandrowie Łódzkim (ul.Ogrodowa 1) otwarta zostanie  wystawa niezwykłych prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej aleksandrowskiego Koła  Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
więcej

NOC MUZEÓW w AOIA

19 maja 2012, sobota, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na Noc Muzeów. W programie m.in. koncerty, występy taneczne, prezentacje filmowe i warsztaty. AOIA zaprasza od godziny 21.00 do swojej siedziby. Wstęp wolny (obowiązują zapisy na warsztaty).
więcej

1 RAJD ROWEROWY "GRAJ W DZIEDZCTWO"

W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz akcji "Odjazdowy Bibliotekarz" Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach zaprasza na I Rajd Rowerowy "Graj w Dziedzictwo". Rajd rozpocznie się 19 maja o 13.00.
więcej

Klub Podróżnika – wyprawa do Sri Lanki

Klub Podróżnika – wyprawa do Sri Lanki Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejną odsłonę „Klubu Podróżnika”. W dniu 17.07.2012, o godz. 18:00, w sali klubowej MCK odbędzie się spotkanie z bełchatowianinem - Arkadiuszem Kostrzewskim. 
więcej