Daniel Olbrychski gościem VIII Dni Kina

W piątek, 13 kwietnia miała miejsce uroczysta Gala Fianałowa VIII Dni Kina w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Galę uświetniło spotkanie z Danielem Olbrychskim - bohaterem tegorocznej odsłony Dni Kina.
więcej

ANDRZEJ RYBIŃSKI W KOLUSZKOWSKIEJ BIBLIOTECE

Andrzej Rybiński był bohaterem „Podwieczorku z ...” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach w dniu 17 kwietnia. Spotkanie poprowadził Leszek Bonar, znany dziennikarz TVP3.
więcej

"Wszystkie drogi prowadzą do Asyżu"

Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa oraz Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego zapraszają 27 kwietnia (piątek) o godz.18.00 na spotkanie Klubu Podróżnika p.t. "Wszystkie drogi prowadzą do Asyżu" w Bibliotece Publicznej im.Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim (Pl.Kościuszki 12) o swojej duchowej podróży opowie Roman Zięba
więcej

Tydzień Bibliotek w Sieradzu

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu zaprasza wszystkich czytelników i miłośników książek oraz bibliotekarzy i sympatyków bibliotek na sieradzki Rynek - 8 maja 2012 w godzinach 17.00-20.00, gdzie odbędzie się inauguracja obchodów Tygodnia Bibliotek.
więcej

Wiosenne spotkanie z muzyką w Moszczenicy

W dniu 03.05.2012 Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy zaprasza na koncert kameralny, zatytułowany "Wiosenne spotkanie z muzyką", w którym usłyszymy przeboje operetkowe, arie i duety, pieśni, utwory musicalowe takich kompozytorów, jak: St. Moniuszko, J. Strauss, F. Santori, G. Gershwin.
więcej

DELEGACJA Z LINCOLN W RADOMSKU

W dniu 16 kwietnia 2012r. do Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zawitała jedenastoosobowa delegacja z angielskiego hrabstwa Lincolnshire. Celem wizyty angielskich gości było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówek związanych z kulturą i sztuką, wymiana doświadczeń oraz nawiązanie w przyszłości współpracy między stronami.
więcej

"Wiosenne Inspiracje" - Festiwal dla kobiet

Wszystkie Panie, które chcą zainwestować czas i energię w rozwój swojego ducha i ciała, zapraszamy na trzeci Festiwal Kobiecy „Wiosenne Inspiracje 2012". Inspirować będziemy w najbliższą sobotę 21 kwietnia w godzinach 14.00 – 20.00.
więcej

Obchodzenie pól -bobrowscy chorągwiarze

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – w Lany Poniedziałek w Bobrownikach gm. Nieborów koło Łowicza odbyło się tradycyjne święcenie pól.
więcej

Kwiaty akrylem malowane...

W poniedziałek, 16 kwietnia o godzinie 17.00 w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie otwarto wystawę prezentującą kilkanaście płócien artystki z Łowicza, Pani Elżbiety Lewandowskiej.
więcej

Wiesław Drabik w przedborskiej bibliotece

W dniu 12 kwietnia 2012 roku, o godzinie 10.30, w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego w Przedborzu, odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu, z panem Wiesławem Drabikiem - autorem ponad 100 wesołych książeczek dla dzieci
więcej

PRZYSTANEK ŁOWICZ 2

W miniony weekend, Łowicki Ośrodek Kultury realizował drugi etap akcji odnawiania przystanku autobusowego znajdującego się przy ul. Świętojańskiej.
więcej

Graffiti – sztuka miasta 2

W warsztatach street artu wzięła udział młodzież z Kutna, Łowicza i Radomska, która w rodzinnym mieście wspólnie z profesjonalnymi twórcami stworzyła mural – wizytówkę projektu.
więcej