Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

„Futrzaste i kudłate” – warsztaty z felinoterapii

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu wspólnie z Fundacją Tabby, Burasy i Spółka zaprasza na warsztaty z felinoterapii dla dzieci „Futrzaste i kudłate”, które odbędą się 27 września, 4 i 11 października 2023 r. o godzinie 10:00.
Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z rolą zwierząt w życiu człowieka, rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody, wykształcenie postaw odpowiedzialności i empatii wobec zwierząt, budowanie bezpiecznej i opartej na zaufaniu relacji kot-człowiek oraz promocja biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom i otwartego na ich zainteresowania.

Warsztaty z felinoterapii „Futrzaste i kudłate” są elementem projektu „Wyraź siebie!”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fundacja Tabby, Burasy i Spółka działa jako samodzielna fundacja od 2017 roku. Wcześniej sympatycy i wolontariusze tworzyli dom tymczasowy grupy wolontariackiej z Wrocławia i działali pod patronatem Hospicjum dla kotów bezdomnych z Torunia. Fundację wspierają osoby z kraju i zagranicy w różnym wieku, z różnym wykształceniem i zainteresowaniami. Łączy ich miłość do kotów. Przez ponad pięć lat działalności fundacji przekazano do adopcji ponad 300 kotów do bezpiecznych domów. Standardem dla fundacji są domy z osiatkowanym balkonem, kratkami zabezpieczającymi okna uchylne, wolierą, jeśli to dom jednorodzinny. Od ponad dwóch lat Fundacja mieści się w lesie, małej wsi nieopodal Zduńskiej Woli – w Mostkach, enklawa Zimna Woda. Misją Fundacji Tabby, Burasy i Spółka jest przede wszystkim pomoc kotom porzuconym, bezdomnym, powypadkowym, kotom, które tracą dom w wyniku śmierci opiekuna, kociętom, które w okresie wiosennym i letnim są masowo wyrzucane oraz wsparcie akcji adopcyjnych, sterylizacji i kastracji oraz edukacja.

Więcej informacji o warsztatach: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, tel. 43 827 16 41