Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =

„Krzysztof Tomaszewski. PRZETWORZENIA” – wystawa

fot. Piotr Zdrzynicki

W piątek, 18 listopada br., w Galerii FF Łódzkiego Domu Kultury otwarta została ostatnia w tym roku wystawa „Krzysztof Tomaszewski. PRZETWORZENIA”.
To autorski projekt łódzkiego artysty-fotografa, który od pół wieku eksperymentuje z możliwościami fotograficznego medium, aktualnie bada możliwości fotografii cyfrowej, za punkt wyjścia biorąc otaczającą go rzeczywistość, artystycznie przetworzoną – jak wskazuje tytuł ekspozycji. Jej otwarcie zgromadziło przedstawicieli łódzkiego środowiska fotograficznego z prezesem ŁTF (które objęło wystawę honorowym patronatem), Sławomirem Grzankiem oraz wielbicieli sztuki współczesnej. Liczne pytania do autora prac, dotyczące źródeł jego inspiracji oraz techniki realizacji prac, intrygujących widzów świecącymi kolorami oraz fakturą, przywodzącą na myśl reliefu lub impasty, zaowocowały decyzją o oprowadzaniu po wystawie z udziałem Krzysztofa Tomaszewskiego, które odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia o godz. 12 w Galerii FF.

Wystawie towarzyszy katalog, bezpłatnie rozdawany odwiedzającym wystawę, którą można oglądać w Łódzkim Domu Kultury do 22 grudnia 2022 roku, następnie pojedzie ona do instytucji kultury w województwie łódzkim.