Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

Którędy do Yellowstone? – wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami, oraz dziadkami na niezwykłą wyprawę do Yellowstone, czyli na wystawę Wydawnictwa Dwie Siostry.
"Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych" Aleksandry i Daniela Mizielińskich to książka do aktywnego czytania, podróżowania, poznawania i odkrywania. Duża, cudownie wydana, zabawna, z masą ciekawych informacji ze świata przyrody.

Książka zgarnia międzynarodowe nagrody. Nic dziwnego, że została nominowana do Nagrody Literackiej m. St. Warszawy 2021.  Wielka podróż przez różnorodne parki narodowe w wielkim albumie komiksowym pełnym wiedzy o świecie dzikiej przyrody. Lektura szkolna dla klas 1–3.

Książka prowadzi przez osiem niezwykłych parków narodowych w najróżniejszych zakątkach naszej planety. Od amerykańskiego Yellowstone przez Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy.

Wystawa powstała na podstawie książki  i oczywiście Organizatorzy mają ją na stanie w bibliotece – można wypożyczać.

"Którędy do Yellowstone?" to laureat nagrody Bologna Ragazzi Award, nazywanej Noblem literatury dziecięcej i porównywanej do filmowych Oscarów. Autorzy otrzymali prestiżowe wyróżnienie Bologna Ragazzi Award już po raz drugi. Nic w tym dziwnego, małżeństwo grafików niejednokrotnie udowodniało, że mistrzowsko opanowało przekazywanie wiedzy w przystępny i ciekawy sposób, świadczy o tym także światowy sukces książki "Mapy".