Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Poeta medytuje, czyli spotkanie z Wojciechem Kassem

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na kameralne spotkanie z Wojciechem Kassem, który przeczyta wiersze z najnowszej, wydanej przez Wydawnictwo Austeria, książki "Medytacje na 31 dni".
Poezji nie da się pokazać ani ograć przez współczesne możliwości technologiczne, medialne i przestrzenne. Eksperymentalne próby dotarcia z poezją do masowego odbiorcy, przez wideoklipy, rozmaite happeningi oraz akcje w przestrzeni publicznej kończą się zazwyczaj fiaskiem, bowiem ta forma literatury dobrze czuje się w tym, co ukryte i kameralne, ona sprawdza się w mówieniu ja do ty, w mowie szeptu. – zapisał Wojciech Kass w Notesie, z datą 17.03.2016. (Topos, 1-2/2024)

Ireneusz Staroń porównuje ten tom do Eliotowskiego poematu, Marek Zagańczyk wskazuje jego korzenie w baroku. Adriana Szymańska w recenzji dla magazynu "Nowe książki" napisała: Te misteryjne przemyślenia są tak skonstruowane, zarówno w warstwie słownej jak i ponad słownej, że należałoby je czytać nie przez 31, ale przez 365 dni, jak codzienną, całoroczną modlitwę.

Zapraszamy do sprawdzenia, czym jest najnowszy tom Wojciecha Kassa. Książka związana jest z Sieradzem nie tylko dlatego, że autor jest częstym gościem w Bibliotece. Wiersze dopełnia grafika sieradzkiego artysty Aleksego Nowaka.

Zapraszamy ciekawych nowej odsłony poezji Kassa, gotowych do wysłuchania tego, co myśli o poezji i chętnych do rozmowy o tym, czym ona jest, a czym nie.