Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Spektakl teatralny „Kruk z Tower”

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi kontynuuje Wojewódzkie Jaracza Wędrówki. 12 marca aktorzy łódzkiego teatru wystąpią na scenie Sieradzkiego Centrum Kultury ze spektaklem "Kruk z Tower" w reż. Roberta Latuska.
Spektakl teatralny „Kruk z Tower”
12 marca 2024 (wtorek), godzina 19:00
Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)
Bilety w cenie: 40 zł (do kupienia w kasie SCK, na www.scksieradz.pl)


KASA czynna od środy do piątku w godzinach 14:00-19:00, oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem odbywającym się w SCK tel. (43) 677-72-15.

                   
„Kruk z Tower”

Autor - Andrei IVANOV
Przekład - Bożena MAJORCZYK
Reżyseria - Robert LATUSEK
Scenografia i kostiumy - Katarzyna ZBŁOWSKA
Muzyka - Waldemar OSIECKI
Reżyseria światła - Olaf MAKIEWICZ
Inspicjentka, suflerka - Anna KRÓLIKOWSKA

Nastoletni Kostia (Mateusz Czwartosz) po śmierci ojca zamyka się w sobie i odrzuca wszelkie próby nawiązania relacji, które rozpaczliwie podejmuje jego matka (Ewa Audykowska-Wiśniewska). Na każdym kroku okazuje jej niechęć i boleśnie rani. Całe dnie spędza zamknięty w swoim pokoju przed ekranem komputera. Zdesperowana kobieta decyduje się wykorzystać internet, by dotrzeć do syna i odnaleźć dawną bliskość. Rozpoczyna ryzykowną i niebezpieczną grę.

Spektakl, na podstawie tekstu Adriei Ivanova, w reżyserii Roberta Latuska to kameralna i niezwykle aktualna opowieść o samotności, która staje się największym zagrożeniem współczesnego świata. Historia o niemożności skomunikowania się z najbliższymi i braku odwagi, by spotkać się z drugim człowiekiem twarzą w twarz, o trudach dojrzewania i zagrożeniach, jakie rodzi ucieczka w wirtualny świat.

„Kruk z Tower” porusza problemy, które mogą być bliskie widzom w bardzo różnym wieku. Znajdą w nim coś dla siebie osoby młode, nastoletnie, ale również starsze – rodzice, którzy wychowują dzieci mające dostęp do wirtualnej rzeczywistości od najmłodszych lat. Krytycy podkreślają intymną atmosferę spektaklu i świetne aktorstwo. Scenografia, autorstwa Katarzyny Zbłowskiej, nadaje mu klimat jednocześnie nie odciągając uwagi od przekazu.

Obsada:
Matka - Ewa Audykowska-Wiśniewska
Kostia - Mateusz Czwartosz

Organizator: Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi