Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Spotkanie z podróżniczką Anną Kufel-Dzierzgowską

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z podróżniczką Anną Kufel-Dzierzgowską: Tajlandia i Laos - 4 kwietnia 2024 roku, godzina 18:00. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki, ul. Żwirki i Wigury 4.
Anna Kufel-Dzierzgowska – archeolog i podróżniczka z Sieradza, autorka książek i licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych zamieszczanych m.in. w "Sieradzkim Roczniku Muzealnym", od lat odwiedza najpiękniejsze zakątki świata i z każdej podróży przywozi niezwykłe pamiątki i autorskie fotografie.

Pasję podróżniczą zaczęła realizować od wędrówek po Polsce i krajach tzw. obozu socjalistycznego, a kiedy otworzyły się możliwości wyjazdu do innych krajów, wyjechała do Hiszpanii. Po Europie często jeździła autostopem. W 1995 roku po raz pierwszy wyruszyła do Ameryki Łacińskiej. Przemierzyła ją od granicy z USA po Ziemię Ognistą. Dotarła do Wyspy Wielkanocnej i Archipelagu Galapagos. W 2009 roku zwróciła się w stronę Azji. Zwiedzała Tajlandię, Chiny, Indonezję, Półwysep Malajski, a z bliższych krajów Iran. Od listopada 2023 r. do stycznia 2024 r. przebywała w Tajlandii, Laosie i Wietnamie. Ze swoich wojaży pisała reportaże do tygodników sieradzkich oraz wygłaszała prelekcje. 

W 2019 roku Kapituła Nagrody im. Benedykta Polaka przyznała Annie Kufel-Dzierzgowskiej specjalne wyróżnienie.