Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Wernisaż wystawy Marka Batorskiego w Galerii "Politechnika"

Galeria "Politechnika" ma ogromną przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy Marka Batorskiego "Polimetryczność struktury malarskiej oraz dżwiękowej". Wernisażowi będzie towarzyszył mini koncert jazzowy – zagra trio, którego liderem jest autor wystawy.
Marek Batorski doktorat obronił w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym UKEN. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Ale to także muzyk jazzowy (saksofonista). W swojej działalności artystycznej łączy muzykę i sztuki wizualne, skupia się na komplementarnym współistnieniu malarstwa, grafiki warsztatowej oraz jazzu.

Ma na koncie wiele indywidualnych prezentacji twórczości plastycznej i muzycznej. Był wielokrotnie nagradzany, uczestniczył w wystawach zbiorowych, konkursach muzycznych, m.in. w Festiwalu Standardów Jazzowych (Siedlce), Festiwalu Wokalistów Jazzowych (Zamość), Festiwalu Rawa Blues (Katowice). Nagrał również kilka płyt.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 maja o godz. 15.30 (Galeria Politechnika w budynku Alchemium – siedzibie Wydziału Chemicznego PŁ, UL. ŻEROMSKIEGO 114, ŁÓDŹ, WEJŚCIE OD UL. WIGURY NA TEREN KAMPUSU A, I PIĘTRO).

Wstęp wolny
  • 14-05-2024 godz 15:30 - 14-06-2024

Kategoria

Sztuka