Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
22-12-2022 - 30-06-2023

E-przewodniki na finał projektu „4 kultury – odNOWA pamięci 0.2.”

fot. Cmentarz ewangelicki w Łęczycy

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w projekcie sporo stracił, ale zwiedzając Łęczycę i Tomaszów Mazowiecki z wirtualnym przewodnikiem może samodzielnie doświadczyć tego, co Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowała dla uwidocznienia wielokulturowości tych miast.
Poza tropieniem śladów materialnych pozostawionych przez cztery nacje uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniach z duchownymi, badaczami kultury materialnej, duchowej i artystycznej, a także z artystami. Projekt „4 kultury – odNOWA pamięci 0.2” miał pobudzić uczestników do refleksji na temat przemian historyczno-kulturowych i zwrócić uwagę na znaczenie i konieczność ochrony „śladów pamięci” obecnych zarówno w architekturze jak i „kulturze żywej”. Wkład w rozwój Łęczycy i Tomaszowa Mazowieckiego mieli Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie. Zaplanowane w przedsięwzięciu zajęcia ukazały uczestnikom kulturę tych nacji z uwzględnieniem religii, obrzędowości, języka, architektury, muzyki, sztuki sakralnej i sepulkralnej.

Efektem przeprowadzenia projektu są aplikacje na urządzenia mobilna umieszczone w serwisie "Google Play" opowiadające o wielokulturowości Łęczycy i Tomaszowa Mazowieckiego.

Projekt „4 kultury – odNOWA pamięci” zrealizowany przez Fundację Monumentum Iudaicum Lodzense dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

https://play.google.com/store/apps/details?id=precz.guide.czterykulturyleczyca
https://play.google.com/store/apps/details?id=precz.guide.czterykulturytomaszow