Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
23-09-2023 godz 18:00 - 24-09-2023 godz 21:00

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. Kolejna odsłona  – jak zwykle w ostatni weekend września.
Ave Maria przez wieki – to propozycja niedzielnego koncertu w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.
NIEDZIELA, 24 września, godz. 19:00, wstęp wolny!
Jest to wyjątkowy w swojej atmosferze i wymowie koncert łączący muzykę z poezją Karola Wojtyły, księdza Jana Twardowskiego i innych. Poezja i muzyka pięknie dopełniają się wzajemnie tworząc niepowtarzalny koncert, który porusza do głębi serce każdego słuchacza. Zarówno zawarta w programie muzyka, jak i wiersze cechuje prostota formy, subtelność i elegancja w doborze środków. Sama zaś tematyka i treść przepięknie roztaczają przed słuchaczami całą istotę spotkania. Utwory poetyckie w całości spotkania przeplatane są muzyką, która jest pieczołowicie dobrana tak, aby charakterem i odpowiednim natężeniem przekazu dopełnić treści czytanego wcześniej wiersza. Tematem przewodnim są dzieła muzyczne oraz poetyckie poświęcone kultowi Marii z Nazaretu, w których artyści wspinali się na wyżyny kunsztu artystycznego w celu stworzenia najbardziej wyjątkowego hołdu twórczego.
Pośród kompozycji muzycznych znajdują się m.in.: Bogurodzica, Pieta Signore, Błogosław Matko oraz różne wersje Ave Maria.
Wykonają je dla Was Magdalena Sowa - Zyzańska oraz Joanna Błażej - Łukasik.
Cały koncert to swoiste misterium, bez braw w środku - artyści pragną w ten sposób „zbudować“ szczególną więź z odbiorcami. Koncert utrzymany w spokojnym i refleksyjnym nastroju, dramaturgia spotkania kreowana jest bardziej na poziomie „szeptu” niż „krzyku”.


Zakochaj się w operetce - to propozycja sobotniego koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.
SOBOTA, 23 WRZEŚNIA, godz. 18:00
Bilety w cenie 40 zł już można zakupić w kasie MDK lub on-line na stronie https://biletyna.pl/koncert/RDMK-Zakochaj-sie-w-operetce
Najpiękniejsze arie i duety operetkowe w wykonaniu artystów Opery i Operetki. Doskonałe, pełne dowcipu prowadzenie koncertu. Piękne stroje, niezwykła muzyka światowych mistrzów operetki. Program wyśpiewany przy mistrzowskim akompaniamencie fortepianu. Czegóż chcieć więcej? Nie może zabraknąć Was na tym koncercie. Zapraszamy!
Przed rawską publicznością wystąpią: - Dorota Helbin - sopran liryczny - Jan Migała - baryton - Kristina Kutnik - fortepian

Więcej informacji na www.mdkrawa.pl