Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
10-03-2024 godz 17:00 - 10-03-2024 godz 19:00

Teatr Klasyki Polskiej: Śluby Panieńskie w rawskim MDK

Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zaprasza na ponadczasową komedię Aleksandra Fredry – Śluby Panieńskie.
Serdecznie zapraszamy na jedną z ulubionych komedii Aleksandra Fredry. Jej treścią jest miłość – główny temat teatru, źródło wszystkich dramatów, fundament każdej akcji, rdzeń postaci i najważniejszy wymiar metafizyczny. Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca to komedia napisana prawie dwieście lat temu, ale już dawno osiągnęła status ponadczasowej.

Teatr Klasyki Polskiej: Śluby Panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Niedziela, 10 marca, godz. 17:00
Bilety w cenie 60 zł dostępne są już w kasie MDK lub on-line na platformie www.biletyna.pl


Mimo złożonych ślubów, bohaterki nie są w stanie oprzeć się miłości, którą odkrywają jako najpotężniejszy, życiodajny żywioł. Klara i Aniela, buńczuczny Gustaw i sentymentalny Albin, wplątani w zabawne intrygi, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ostatecznie dokonują szczęśliwych wyborów. Upragniona przez wszystkich miłość okazuje się nie tylko wielka, szczera i wzruszająca, lecz także, co najważniejsze, szczęśliwa i odwzajemniona. Fredro opowiada swoją, ciekawie umotywowaną psychologicznie historię, wykorzystując elementy „strajku miłosnego”, figury obecnej już w starożytności w Lizystracie Arystofanesa, a także w polskiej XVII-wiecznej literaturze sowizdrzalskiej – w Sejmie panieńskim. Komedia, która dotyka serc, porusza, unosi.

Reżyseria: Lidia Sadowa
Scenografia i kostiumy: Anna Czyż
Muzyka: Marcin Pospieszalski
Obsada: Ksawery Szlenkier – GUSTAW, Mateusz Grydlik – ALBIN, Angelika Kurowska – KLARA, Marta Dylewska – ANIELA, Joanna Węgrzynowska-Cybińska – PANI DOBRÓJSKA, Leszek Zduń – RADOST, Maciej Wyczański – JAN.

Więcej informacji na www.mdkrawa.pl