Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej
8 PAŹDZIERNIKA 2022 - 15 KWIETNIA 2023

17 Międzynarodowe Triennale Tkaniny

Międzynarodowe Triennale Tkaniny, odbywające się niemal od 50 lat, jest jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń, ściągających do Łodzi twórców i miłośników tkaniny artystycznej ze wszystkich kontynentów. To jednocześnie przegląd najważniejszych tendencji i dokonań we współczesnej sztuce tkaniny. Odbywa się cyklicznie co 3 lata. W tym roku przypada jego 17 edycja.
więcej
11 LISTOPADA 2022 - 1 LISTOPADA 2023

„Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku” – wystawa

11 listopada 2022 roku o godz. 16.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się otwarcie ekspozycji pn. „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”.
więcej
6 GRUDNIA 2022 - 30 CZERWCA 2023

Z telefonem przez kulturę

Przedstawiamy dwie aplikacje na urządzeni mobilne, które są efektem edukacyjno-animacyjnego projektu „ETNO re:WITALIZACJE 2.0” zrealizowanego przez Fundację Monumentum Iudaicum Lodzense.
więcej
22 GRUDNIA 2022 - 30 CZERWCA 2023

E-przewodniki na finał projektu „4 kultury – odNOWA pamięci 0.2.”

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w projekcie sporo stracił, ale zwiedzając Łęczycę i Tomaszów Mazowiecki z wirtualnym przewodnikiem może samodzielnie doświadczyć tego, co Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowała dla uwidocznienia wielokulturowości tych miast.
więcej
do 31 MAJA 2023

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza

Miejska i Powiatowa Biblioteka w Kutnie zaprasza do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Szaloma Asza na opowiadanie o tematyce dowolnej. Termin nadsyłania prac mija 31 maja 2023 r.
więcej
do 31 MARCA 2023

Zgłoszenia do 31. edycji Nagrody Złoty Ekslibris

W 2023 roku odbędzie się 31. edycja Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji do nagrody.
więcej
18 LUTEGO 2023 - 30 CZERWCA 2023

„UTRACONE–ODZYSKANE. CIĄG DALSZY…” – wystawa

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zapraszają na wystawę czasową pn. „UTRACONE–ODZYSKANE. Ciąg dalszy…”. Ekspozycja prezentuje najciekawszą część przedwojennej kolekcji pozaeuropejskich eksponatów etnograficznych dawnego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
więcej
4 MARCA 2023 - 31 MARCA 2023

Wystawa Jacka Świgulskiego

Wystawa "Powroty.pejzaż wewnętrzny" w Łódzkim Domu Kultury prezentuje szeroki wybór pejzaży Jacka Świgulskiego. Trzeba to koniecznie zobaczyć, choćby po to, by w niespokojnych czasach, znaleźć chwilę kontemplacyjnego wytchnienia. Natura stanowi tu źródło inspiracji. Artysta stroni jednak od pocztówkowych truizmów. Wydobywa ukryte proporcje linii i płaszczyzn oraz niedostrzeżone zestawienia barw. Przedstawia surowy, intuicyjny obraz przyrody.
więcej
28 LUTEGO 2023 - 20 KWIETNIA 2023

ARCHITEKskóra, w której żyję

28 lutego w Akademickim Centrum Designu w Łodzi o godz.18.00 odbędzie się wernisaż ekspozycji "ARCHITEKskóra, w której żyję" , będący wystawą kolejnej (IV) edycji Akademii Mistrzów "Konstrukcje, technologie i materiałoznawstwo jako element procesu" z projektu "Design w procesie".
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2023

Konkursy w Wojewódzkiej Bibliotece im. J. Piłsudskiego

W roku 2023 przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego najdłuższego i najbardziej krwawego zrywu narodowowyzwoleńczego narodu polskiego przeciwko imperialnej Rosji carskiej. Aby nadać obchodom tego, tak ważnego w dziejach Polski wydarzenia właściwą rangę, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło program dotacyjny „Powstanie Styczniowe” w ramach wieloletniego programu Niepodległa.
więcej
do 31 MARCA 2023

KONKURS WIELKANOCNY 2023

Łódzki Dom Kultury ogłasza konkurs na stworzenie pracy plastycznej związanej z tradycją wysyłania kartek świątecznych z okazji Świąt Wielkanocy.
więcej
21 MARCA 2023 / 1 KWIETNIA 2023

"Powroty - pejzaż wewnętrzny" – malarstwo Jacka Świgulskiego

W Galerii Imaginarium w Łódzkim Domu Kultury do końca marca prezentowana jest wystawa malarstwa Jacka Świgulskiego. Zaplanowano wydarzenia towarzyszące – warsztat malarski z artystą oraz autorskie oprowadzanie po wystawie.
więcej
do 26 KWIETNIA 2023

Od Kujawiaka do Oberka. Autentyzm i inspiracje

Trwają zgłoszenia do Festiwalu „Od Kujawiaka do Oberka. Autentyzm i Inspiracje” czyli kontynuacji jednego z najstarszych festiwali muzyki ludowej w województwie łódzkim – Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do oberka...”.
więcej
do 3 KWIETNIA 2023

Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Do 3 kwietnia trwają zgłoszenia do łódzkich eliminacji miejskich do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 15-16.04.2023 r. Kolejny etap – eliminacje wojewódzkie – odbędą się w maju.
więcej