Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
12 SIERPNIA 2022 - 31 GRUDNIA 2022

„Pan Tadeusz” – między poezją a historią – wystawa

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę czasową pn.: „Pan Tadeusz” – między poezją a historią. W 190. rocznicę rozpoczęcia prac nad utworem”.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej
18 PAŹDZIERNIKA 2022 - 31 GRUDNIA 2022

Sitodruki Sandry Stojańskiej-Rekus

Do końca roku przed Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach trwa prezentacja 20 plansz z nadrukami wykonanymi techniką sitodruku (serigrafii) zorganizowana we współpracy z Łódzkim Domem Kultury. Wydruki zaprojektowała Sandra Stojańska-Rekus – studentka ASP w Łodzi, laureatka Nagrody Łódzkiego Domu Kultury w XXXIX Konkurs im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne ASP w Łodzi 2022.
więcej
do 30 GRUDNIA 2022

Kosmiczny park przygód „KOSMOPARK”

Gwiazdy są bliżej niż kiedykolwiek: Pierwszy kosmiczny park przygód „KOSMOPARK” w Łodzi. Do 30 grudnia w Centrum Handlowym "Port Łódź" (ul. Pabianicka 245) odbywa się wyjątkowa rodzinna wystawa-przygoda „KOSMOPARK”, która niezależnie od wieku każdego odwiedzającego może zaskoczyć i jednocześnie odsłonić tajemnice wszechświata.
więcej
do 9 GRUDNIA 2022

Fotorelacja z wernisażu wystawy „Izabela Łapińska. Ślad pamięciowy”

8 listopada w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wernisaż wystawy „Izabela Łapińska. Ślad pamięciowy”. To głęboko poruszający projekt artystyczno-historyczny, skupiający autorski cykl portretowych fotografii prezentujący przejmujący obraz pamięci. Wystawa potrwa do 9 grudnia.
więcej
do 22 GRUDNIA 2022

„Krzysztof Tomaszewski. PRZETWORZENIA” – wystawa

W piątek, 18 listopada br., w Galerii FF Łódzkiego Domu Kultury otwarta została ostatnia w tym roku wystawa „Krzysztof Tomaszewski. PRZETWORZENIA”.
więcej
do 31 GRUDNIA 2022

„Ballady i romanse słowem i obrazem malowane”

Rok 2022 ogłoszony został przez Sejm Rokiem Polskiego Romantyzmu, bowiem 200 lat temu w czerwcu 1822 roku opublikowano pierwszy tom „Poezji” Adama Mickiewicza, zbiór w którym określono program romantyków.
więcej