XXI Festiwal Piosenki Dzieciecej i Młodzieżowej SO

W tym roku Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach po raz XXI jest organizatorem Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SOLLA. Finał odbędzie się 27 maja o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Poddębicach. Obejmuje on swoim zasięgiem teren Powiatu Poddębickiego. Celem przedsięwzięcia jest wspólna integracja młodzieży utalentowanej muzycznie, wrażliwej na piękno sztuki - w szczególności muzyki i śpiewu. 
więcej

WESELE W WILKOWICACH

20 maja o godzinie 14.00 we wsi Wilkowice (Gmina Rawa Mazowiecka) rozpoczną się VII Spotkania Zespołów i Kapel Ludowych na Majówce w Wilkowicach.
więcej

Biblioteka ciągle w grze! w Łęczycy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na IX ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który potrwa od 8 do 15 maja.  
więcej

VIII Festiwal "Złoty Środek Poezji" Kutno 2012

Serdecznie zapraszamy do Kutna na VIII Festiwal ZŁOTY ŚRODEK POEZJI, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2012.
więcej

Region Kultury - odcinek 6

Zapraszamy na kolejny, szósty, odcinek programu Region Kultury, realizowanego przez Łódzki Dom Kultury i TVP Łódź. Tym razem obejrzeliśmy koncert Krzysztofa Cwynara i orkiestry dętej Città del Tricolore oraz uczestniczyliśmy w finale obchodów V święta powiatu łódzkiego wschodniego.
więcej

Spotkania z Muzyką. W krainie operetki i musicalu.

W dniu 9 maja 2012 roku (środa), o godz. 19.00, w sali kominkowej Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, ul. Łęczycka 2, odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Spotkania z Muzyką”. Najbliższe spotkanie to „W krainie operetki i musicalu”.
więcej

I Festiwal Profilaktyczny "Światło" w Bełchatowie

I Festiwal Profilaktyczny „Światło” odbędzie się w dniach 11-12 maja. Impreza jest organizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Bełchatowie oraz Miejskie Centrum Kultury. Festiwal skierowany jest do całej bełchatowskiej społeczności, szczególnie zaś do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
więcej

"Gabinet doktora Caligari" w bełchatowskim kinie

Łódzka „Cytryna” i kino „Kultura”MCK w Bełchatowie zapraszają miłośników dobrych filmów na prawdziwą ucztę. W piątek 18.05 o godz. 19.00 bełchatowscy kinomani będą mogli obejrzeć pierwszy w dziejach kina film grozy: „Gabinet doktora Caligari". 
więcej

Tydzień Bibliotek w Radomsku

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza na Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze", który potrwa od 8 do 15 maja. Z pewnością nie zabraknie atrakcji dla wszystkich miłośników książek.
więcej

Michał Urbaniak w ŁDK

Łódzki Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Michałem Urbaniakiem i Andrzejem Makowieckim - autorem książki "ja, urbanator - czyli awantury muzyka jazzowego", które odbędzie się 18 maja o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi Jędrzej Słodkowski.
więcej

Festiwal Orkiestr Dętych Głowno 2012

Zapraszamy do udziału w 2 Festiwalu Orkiestr Dętych Głowno 2012, pod patronatem Burmistrza Głowna, który odbędzie się w sobotę 19 maja 2012 o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie.
więcej

"Biblioteka ciągle w grze"

11.05 (piątek ) o godz.18.00 w czytelni Biblioteki Publicznej im.Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim (Pl.Kościuszki 12) zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Sowińskim - autorem powieści "Esplanada". 14.05 również w Bibliotece odbędzie się zabawa "Kalambury książkowe dla dorosłych"
więcej