Sesja naukowa pn. "Życie w satelicie"

Polskie Towarzystwo Ludoznawcze o/Łódź, Łódzki Dom Kultury, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ  zapraszają do udziału w sesji naukowej pn. "Życie w satelicie. Tożsamość na obrzeżach aglomeracji łódzkiej". Spotkanie odbędzie się 18 maja w ŁDK, sali 221, od godz. 10.
więcej

"Sobótka" w Smardzewicach

Gmina Tomaszów Mazowiecki serdecznie zaprasza na imprezę plenerową "SOBÓTKI", która odbędzie się 22 czerwca 2012 w Smardzewicach, na terenie tzw. Ogrodów Smardzewickich nad rzeką Pilicą.
więcej

Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Pasiaczek"

W sobotę 12 maja Miejski Dom Kultury w Opocznie tętnił nie tylko życiem ale przede wszystkim muzyką ludową z całej Polski. Do Opoczna zjechały 22 zespoły folklorystyczne na II Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych Dzieci i Młodzieży „Pasiaczek”, który odbył się w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Opoczno 2012”.
więcej

Bełchatowskie Senioralia 2012

19 maja w Miejskim Centrum Kultury oraz na Placu Narutowicza w Bełchatowie odbędzie się druga edycja bełchatowskich senioraliów. Celem senioraliów jest integracja środowiska seniorów. Dlatego też do udziału w imprezie, poza słuchaczami Uniwersytetu III Wieku, zaproszono osoby zrzeszone w bełchatowskich klubach seniorów. 
więcej

Tydzień Bibliotek w Aleksandrowie Łódzkim

Od 8 do 28 maja w Biblioteka w Aleksandrowie Łódzkim włącza się do obchodów Tygodnia Biblotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Biblioteka w grze". W programie m.in. spotkania, wystawy, gra w kalambury, zajęcia dla dzieci, warsztaty litracko-plastyczne dla młodzieży.  
więcej

Władysław Winiecki - litografie

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wystawę pt: Władysław Winiecki – litografie. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 maja 2012 roku o godz. 18.00. Prace prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Pana Leonharda Klosa zamieszkałego w Varrelbush (Niemcy) i Błażeja Ostoi Lniskiego, byłego asystenta Władysława Winieckiego, a obecnie prowadzącego Pracownię Litografii w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
więcej

Remont w brzezińskiej Bibliotece rozpoczęty

Brzezińską Miejską Bibliotekę Publiczną czeka mała rewolucja. Na remont tej placówki pozyskano bowiem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 60.000 zł w ramach Programu Wieloletniego Kultura+, Priorytet: Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek.  
więcej

Festiwalowe Opoczno

Opoczno to jeden z najpiękniejszych regionów na mapie folkloru polskiego, dlatego wszyscy którzy kochają folklor nie są zdziwieni, że właśnie tu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. 10 maja w godzinach wieczornych w Miejskim Domu Kultury w Opocznie miało miejsce uroczyste otwarcie II Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Opoczno 2012".   
więcej

Festiwal Piosenki i Tańca "Majowa Nutka"

W sali widowiskowej Klubu Politechnik Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie w minioną niedzielę - 6 maja - przed międzynarodowym jedenastoosobowym jury zaprezentowali się finaliści XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka".
więcej

Złote Głosy dla Studia Wokalnego MDK Radomsko

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza 18 maja o godz. 19.00 na poetycką noc w bibliotece ph. „Z poezją przez wieki”. WIersze recytować będą: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, świetny interpretator poezji.  
więcej

Z poezją przez wieki

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza 18 maja o godz. 19.00 na poetycką noc w bibliotece ph. „Z poezją przez wieki”. WIersze recytować będą: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, świetny interpretator poezji.  
więcej

W Radomsku zagrał L.Stadt

2 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zagrał zespół "L.Stadt" - uważany za jeden z najlepszych koncertowych wykonawców w kraju. L.Stadt, jako jedna z niewielu polskich kapel może poszczycić się koncertami na dużych muzycznych festiwalach na całym świecie.
więcej