RE-AUTOPORTRET- WYSTAWA PRAC JOLANTY EKIERT

15 maja  o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Ekiert pod tytułem „RE-AUTOPORTRET” w Galerii Foyer. Na wystawie pokazane zostaną obrazy olejne oraz gwasze.
więcej

Pisarka Hanna Kowalewska gościem DKK

Dyskusyjne Kluby Książki województwa łódzkiego zapraszają na spotkanie autorskie z pisarką Hanną Kowalewską. Spotkania odbędą się w Bibliotekach w Sulmierzycach, Zgierzu, Ozorkowie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim.
więcej

FILMOWA "NOC MUZEÓW" W ŁOWICZU 19.05.2012

Z okazji 100-lecia kina w Łowiczu, tegoroczna NOC MUZEÓW ... kręcić się będzie wokół filmu. Dzięki uprzejmości dyrektor łowickiego Muzeum, Pani Marzeny Kozaneckiej-Zwierz i naszych Partnerów - Noc, została włączona w program obchodów jubileuszu przygotowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury.
więcej

Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK'2012

XXVIII Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK 2012, to muzyczna podróż dookoła świata na którą zapraszamy w dniach 25 -26 maja. Wystąpią najlepsze zespoły krajowe prezentujące szanty, pieśni kubryku, ballady, repertuar folkowy.    
więcej

Społecznośc Żydowska w Pabianicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zaprasza 16 maja o godz. 11.00 na prelekcję  pana Roberta Adamka z pabianickiego Muzeum. Spotkanie będzie związane z projekcją filmu dokumentalnego o łódzkim gettcie pt."Z głębokości wołam" w reżyserii Wojciecha Gierłowskiego.  
więcej

Między sztuką a nauką. Nie święci garnki lepią.

Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zaprasza na wystawę sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łasku pt.: "Między sztuką a nauką. Nie święci garnki lepią", która odbędzie się 18 maja 2012 r. godz 18.00   
więcej

KONCERT ANNY CYMMERMAN -TYLKO DLA OSÓB 50+

15 maja 2012 (wtorek) o godz. 19:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznyc odbędzie się koncert Anny Cymmerman skierowany tylko do osób 50+ - w ramach Centrum Aktywnego Seniora. Wstęp na koncert jest bezpłatny!
więcej

"Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania" w stolic

Warszawa jest drugą stolicą regionu (Mazowsze) po Krakowie (Małopolska), której mieszkańcy i goście będą mogli podziwiać piękno artystycznych pejzaży województwa łódzkiego. Prace malarskie i graficzne powstałe podczas dwóch ogólnopolskich plenerów malarskich: "Zabrodzin 2010" i "Łowicz 2012" już w najbliższy poniedziałek, 14 maja, w odpowiedzi na zaproszenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej pojawią się w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 w Warszawie.
więcej

Sukces tancerzy z MCK Bełchatów

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie pragnie poinformować o sukcesach naszych tancerzy. 5 maja, w Łomiankach miały odbyć się Mistrzostwa Europy w Tańcu Towarzyskim osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Turniej nie spełniał warunków konkursu międzynarodowego, więc organizatorzy przeprowadzili zmagania taneczne pod nazwą: "Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Małe Mazowsze". 
więcej

Tydzień Bibliotek w Dmosinie

Tydzień Bibliotek z Gminną Biblioteką Publiczną w Dmosinie "Biblioteka ciągle w grze" to ogólnopolski program realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Obchody odbedą się w dniach 8-15 maja. Uroczystości przyciągają uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym. Sprzyjają również popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami. 
więcej

XXI Festiwal Piosenki Dzieciecej i Młodzieżowej SO

W tym roku Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach po raz XXI jest organizatorem Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SOLLA. Finał odbędzie się 27 maja o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Poddębicach. Obejmuje on swoim zasięgiem teren Powiatu Poddębickiego. Celem przedsięwzięcia jest wspólna integracja młodzieży utalentowanej muzycznie, wrażliwej na piękno sztuki - w szczególności muzyki i śpiewu. 
więcej

WESELE W WILKOWICACH

20 maja o godzinie 14.00 we wsi Wilkowice (Gmina Rawa Mazowiecka) rozpoczną się VII Spotkania Zespołów i Kapel Ludowych na Majówce w Wilkowicach.
więcej